Tvůrci platformy pro hlídání dětí Hlidacky.cz spouští službu, kterou lze vydělávat kryptoměny

Filip HouskaFilip Houska

F5193EBB-FBD0-4586-9970-4FC4B75C2677
0Zobrazit komentáře

Petr Šigut a David Hrachový, kteří spoluzaložili tržiště na zprostředkování hlídání dětí Hlidacky.cz, rozjíždí další startup. Tím je mobilní aplikace Fragments, díky níž si uživatelé budou moci plněním jednoduchých úkolů vydělat kryptoměny. Prvním partnerem této služby je česká rozvozová služba Damejidlo.cz.

S růstem kryptoměn pochopitelně vzrostl i zájem o to, jak si tyto digitální měny vydělat. Existuje celá řada způsobů, nicméně tím nejjednodušším a nejlákavějším je patrně plnění nenáročných úkolů, za jejichž správnost následuje menší odměna. V zahraničí tak například funguje platforma Earn.com či Gems, ovšem o podobný princip se nově snaží i český startup Fragments.

3CC29D65-D0D2-4E27-9B0C-78DAE8BE8D2A

Přečtěte si takéSega představila moderní remake oblíbené herní konzole Sega Mega DriveSega představila moderní remake oblíbené herní konzole Sega Mega Drive

Celá podstata tohoto startupu spočívá v tom, že uživatel bude v jeho mobilní aplikaci plnit různé jednoduché mikroúkoly, za které obdrží odměnu v podobě kryptoměny Ethereum (ETH).

„Výši odměny určí trh, ale bavíme se o přivýdělku, možnosti monetizovat čekání. Cestou do práce si člověk může plněním rychlých úloh vydělat na kafe, možná na snídani,” komentuje princip platformy Fragments její spoluzakladatel a CEO David Hrachový.

Úspěšným řešením daných úkolů uživatel zároveň pomáhá i firmám, které se specializují na technologii umělé inteligence. Ty totiž pro své účely potřebují zpracovávat obrovské množství dat, jež vyžadují lidský úsudek a nedají se automatizovat. Příkladem mohou být algoritmy na rozpoznávání konkrétních objektů na obrázcích, označování nevhodného obsahu na sociálních sítích nebo rozpoznávání pozitivního či negativního tweetu. Vesměs se tedy jedná o takové úkoly, které jsou spojené s anotací dat.

BDF31C71-11DD-4353-834E-6AF21D20FAF6

David Hrachový (CEO) a Petr Šigut, spoluzakladatelé startupu Fragments

V Česku se začíná s Damejidlo.cz

V rámci aktuálního pilotního provozu se Fragments spojil s Damejidlo.cz, oblíbenou službou na rozvoz jídla. Díky tomuto partnerství mohou uživatelé pomáhat s popisem a kategorizováním jednotlivých jídel. Dalším, kdo platformu testuje, je kolumbijský startup Whale&Jaguar, který díky nabízeným nástrojům kumuluje data o sentimentu tweetů a upřesňuje své předvolební průzkumy.