Uber začal v Česku rozvážet také jídlo. Služba Uber Eats ode dneška funguje v Praze

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

uber-eats-aplikace
0Zobrazit komentáře

Do souboje rozvozových služeb v Praze vstupuje další významný hráč. Obědy a večeře začal ve středu oficiálně rozvážet také Uber v rámci své služby Uber Eats. Pár týdnů před ním přitom na trh vstoupil konkurenční Wolt a již několik let nejen v Praze působí původem české Dáme jídlo. Uber Eats slibuje širokou nabídku restaurací a na začátku dovoz do 40 minut.

Uber pro svou rozvozovou službu využívá stejnou technologii, na jaké funguje jeho přepravní služba pro cestující po celém světě. Nově si však mohou lidé i v Praze objednat nejen vlastní přepravu, ale také doručení jídla z vybraných restaurací. Uber Eats startuje s více než 100 restauracemi v rámci širšího centra Prahy, z nichž bude doručovat objednávky sedm dní v týdnu.

Mezi vybraný podniky jsou například restaurace z Manifesto Market jako Poke Haus, síť vietnamských restaurací banh-mi-ba, restaurace Potrefená Husa, Café Buddha, Ugo nebo WingHaus.

uber-eats

První objednávky Uber Eats přijímá v 11 hodin, poslední ve 23 hodin a rozvážet bude v centru na Praze 1 a 2 a také šesti přilehlých městských částech. Než se pořádně zaběhne, má být dovoz jídla do 40 minut. Cílem Uberu je však dovážet maximálně do půl hodiny s tím, že budete mít vždy přímo v aplikaci možnost sledování svých objednávek. Objednávku lze provést jak v mobilní aplikaci Uber Eats, tak na webu ubereats.com. K přihlášení můžete využít svůj stávající účet u Uberu, nebo si založit nový.

Výhoda Uber Eats například proti konkurenčnímu Woltu je, že nemá stanovenou minimální cenu objednávky. Zákazník si může objednat třeba jen polévku. Ke každé objednávce se pak připočítává jednorázový poplatek ve výši 49 korun za doručení a je možné si dovoz dopředu naplánovat, od hodiny až do týdne předem.

uber-eats-apps1

Služba na food delivery od Uberu s názvem Uber Eats

Lidé, kteří již jezdí Uberem, pak narazí i v Uber Eats na známé pětihvězdičkové hodnocení všech restaurací a aplikace se bude postupně učit návyky každého uživatele, aby mu do budoucna rovnou doporučila jeho oblíbené podniky a pokrmy. Šikovná je pak funkce objednání jídla během jízdy Uberem, kdy si v aplikaci Uber Eats můžete zvolit doručení jídla tak, aby bylo na místě ve stejný čas, jako na něj dorazíte s vaším Uberem.

uber-eats-praha

Uber Eats začíná fungovat v Praze 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8 a 10

Foto: Uber