V Brně a v Praze se představí expert Facebooku na virtuální realitu a strojové učení Erich Owens

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

V dubnu letošního roku Facebook představil žhavou novinku v podobě Facebook Spaces, která by měla díky virtuální realitě, konkrétně technologii Oculus, za kterou zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, neváhal před 3 roky zaplatit 3 miliardy dolarů, lidem nahradit situace a momenty, kdy nemohou trávit čas se svojí rodinou a přáteli.

marie

Přečtěte si takéCEO Slevomatu Marie Chytilová: Chci, aby se k nám zákazník vracel jako na FacebookCEO Slevomatu Marie Chytilová: Chci, aby se k nám zákazník vracel jako na Facebook

Právě tato technologii a virtuální realita + strojové učení obecně, bude hlavním tématem v pořadí již jedenácté akce Silicon Valley Insights, pořádané českou technologickou firmou STRV. Představí se na ní totiž Erich Owens, engineering manager z americké centrály Facebooku, jehož spolupráce s Facebookem se začala psát v roce 2013, kdy se zabýval algoritmy, které ovlivňují, jaký obsah vidí uživatelé této světově nejrozšířenější sociální sítě na svých zdech.

fb-spaces

Následně se stal tech leaderem a řešil takzvané „Top comments“, tedy systém zobrazující nejrelevantnější komentáře pod příspěvky. Následně v roce 2016 přešel do Oculusu, ten ale právě Facebook po devíti měsících Erichova působení koupil, díky čemuž se Erich vrátil zpět do Facebooku, kde pokračuje v práci na virtuální realitě a nyní především na zmiňovaných Facebook Spaces.

V Brně akce začne v 19 hodin, v Praze v 18 hodin, s tím, že celou akcí provede jeden ze zakladatelů STRV, Lubo Smid.

Brno – událost na FB/
Kdy:
19. 9. 2017 od 19h
Kde: Impact Hub, Cyrilská 7, Brno-střed

Praha – událost na FB/
Kdy:
21. 9. 2017 od 18h
Kde: Kanceláře STRV v Karlíně

Vstupenky na akci je možné získat zde za částku 199 Kč.

strv (1)

Pražské kanceláře STRV, ve kterých akce proběhne

Tento nástroj vám řekne, za kolik byste měli v jaké lokalitě pronajímat svůj byt na Airbnb

airbnb

Platforma Airbnb na rezervaci krátkodobých ubytování a zážitků

0Zobrazit komentáře

Po tom, co internet naplno zasáhly komunitní startupy jako Airbnb či Uber se začaly na povrch dostávat i problémy spojené se zastaralou legislativou, v případě Uberu kvůli rozdílům jeho řidičů a klasických taxikářů, kterým začala služba vadit, a v případě Airbnb zase kvůli bezpečnosti a snižujícího se počtu bytů dostupných za rozumnou cenu běžným nájemníkům.

To ale ani jeden z miliardových startupů nezastavilo a dále usnadňují život jak svým uživatelům, tak těm, kteří přes podobné platformy vydělávají slušné peníze. Právě Airbnb je rájem všech, kteří se chtějí pustit do pronájmu nemovitostí, ale nechtějí řešit prověřování nájemců, složité smlouvy nebo další problémy – to vše totiž platforma, stejně jako samotné nabídky, řeší sama.

apple-october-2016-exxvent-1

Přečtěte si takéApple by se měl do 18 měsíců stát první firmou s bilionovou tržní hodnotouApple by se měl do 18 měsíců stát první firmou s bilionovou tržní hodnotou

klara-polednikova-1-5

Přečtěte si takéStala se mistryní, překonala rakovinu a učí ženy boxovat pro radostV nouzi utíkej, ví od trenéra. Stala se mistryní, porazila rakovinu a ženy učí boxovat pro radost

Pokud jste ale na Airbnb jako majitelé noví, možná netušíte, za kolik vlastně svůj byt, dům nebo jen místnost v něm nabídnout. K tomu může pomoci nástroj Eliot & Me Estimator, jenž využívá umělou inteligenci na základě široké databáze, která bere v potaz nejen velikost bytu, nabízená lůžka či počet koupelen, ale především umístění na mapě s ohledem na dopravní dostupnost, možné parkování nebo poměr událostí, které se kolem místa dějí v průběhu roku.

eliotme2

Na základě toho pak nástroj určí průměrnou cenu za noc, za týden a poté i kompletní rozpis cen po jednotlivých měsících, kolem svátků nebo zásadních událostí v lokalitě, případně i podle počasí a turistické sezóny. Vše funguje na jakékoliv adrese, ať už v USA, Kanadě, Polsku nebo samozřejmě v České republice a na Slovensku.