Apple by se měl do 18 měsíců stát první firmou s bilionovou tržní hodnotou

Filip HouskaFilip Houska

apple-october-2016-exxvent-1

Foto: Apple

Šéf Applu Tim Cook

0Zobrazit komentáře

1. srpna ohlásil Apple výsledky za třetí kvartál letošního fiskálního roku, který se stal druhým nejúspěšnějším v historii, a opět vyvrátil řadu spekulací. Rostl na všech produktových frontách, když prodal 41 milionů iPhonů, 11,4 milionů iPadů a 4,3 milionů Maců a dosáhl příjmů 45,5 miliard dolarů. Od tohoto úspěchu se pochopitelně odvíjí i cena akcií a tržní hodnota, která by brzy měla překonat zásadní milník.

Tržní hodnota kalifornského technologického giganta se nyní pohybuje okolo 809 miliard dolarů s tím, že cena za akcii je na přibližné hranici 156 dolarů. S ohledem na tato čísla a nečekaně úspěšný Q3 2017 se analytici ze společnosti Royal Bank of Canada (RBC) domnívají, že maximálně do dvou let bude Apple první firmou s bilionovou hodnotou.

netflix_080117_2

Přečtěte si takéNetflix je v dluhu přes 20 miliard dolarůNetflix je v dluhu přes 20 miliard dolarů

Konkrétně analytik Amit Daryanani věří, že v rozmezí následujících 12 až 18 měsíců Apple tuto hodnotu překoná. Dodává, že v příštím roce v tomto období bude firma Tima Cooka s tržní kapitalizací na hranici 917 miliard dolarů.

tim_cook_billionth_iphone

Apple již prodal přes 1,2 miliard iPhonů

Myslíme si, že se Apple stane vůbec první společností, která dosáhne tržní hodnoty jednoho bilionu dolarů. Apple by měl udržet tendenci růst do a potenciálně i po představení nového iPhonu,“ říká Daryanani, jehož vyjádření přinesl server CNBC.

RBC mimo jiné uvádí, jaké klíčové věci by mohly být katalyzátory pro další růst akcií: nad očekávání vyšší hrubé marže, růst v Číně, investice do autonomních systémů a obrovské množství peněz (zhruba 262 miliard dolarů), kterými Apple disponuje.

ipad_080517_1

Poprvé za 13 let rostly meziročně i prodeje iPadů, a to rovnou o 15 %

Foto: Apple Newsroom

Diskuze (0)

Novinka

Anonym