V jednom z Apple Storů v USA se povedlo zlodějům během 15 vteřin ukrást zařízení za čtvrt milionu (video)

Filip HouskaFilip Houska

y

Oficiální prodejny produktů od Applu jsou nepochybně velkým lákadlem pro různé zloděje. Hodnota většiny zboží se pohybuje v řádech desetitisíců a zloděj je může snadno prodat, protože po zařízeních jako iPhone, iPad nebo MacBook je zkrátka vysoká poptávka. Taková nepříjemná situace se několikrát přihodila personálu Apple Storu v kalifornském San Franciscu, který musel čelit bandě zlodějů, kteří v sobě neměli ani špetku respektu.

Partička zlodějů naběhla ve večerních hodinách do obchodu v městské čtvrti Marina District a bez otálení se vrhla na, kde se zabalené produkty Applu nachází. Poté, co pobrala iPhony a další zařízení, utekla. Celá tato akce zabrala přibližně 15 sekund a zlodějům vynesla v přepočtu přes čtvrt milionu korun. Policie po pachatelích stále pátrá a prosí o spolupráci i veřejnost.

far

Přečtěte si takéAmbiciozní konkurent Tesly, startup Faraday Future už brzy představí svůj první elektrický vůz

Krádeže jako takové se na světě odehrávají denně. Ovšem ta, co se stala v San Franciscu, byla něčím speciální. Pravděpodobně tím, že o čtyři dny později se zloději do té stejné prodejny vrátili. A výsledek? Velice podobný: příchod, 15 vteřin krádeže a útěk.

Foto: Reprofoto Youtube