V pražských Dejvicích se otevřou sdílené kanceláře. Budou poblíž sídla PPF a lákají na japonsko-skandinávský styl

Filip HouskaFilip Houska

blox

Foto: Scott.Weber Workspace

Moderní budova Blox, kde Scott.Weber Workspace vybuduje nový coworking

0Zobrazit komentáře

Česká společnost Scott.Weber Workspace pokračuje ve své expanzi napříč Prahou. Poté, co v červnu koupila v Holešovicích prostory pro sdílené kanceláře od končícího provozovatele Business Link, nyní přichází také do Dejvic, kde otevře nové coworkingové centrum v budově Blox. V ní obsadí 2 550 metrů čtverečních a láká na prostory v čím dál oblíbenějším japandi stylu.

Když je řeč o sdílených kancelářích, design interiéru hraje velkou roli. Zatímco vybavení může být vesměs velmi podobné, vnitřní architektura je jedním z prvků, na základě kterého se klienti rozhodují. To ostatně bylo řečeno také v našem velkém kancelářském speciálu, kde jsme se s lidmi z oboru bavili o budoucnosti pracovišť a jejich vlivu na každodenní práci.

Scott.Weber Workspace u svého v pořadí devátého coworkingového centra, které otevře poblíž Vítězného náměstí v sousedství sídla skupiny PPF, proto sází na japandi styl, který propojuje japonskou estetiku s tou skandinávskou a vyznačuje se čistotou, funkčností a uklidňujícím dojmem prostoru. To pro mnohé pracovníky může být klíčové pro soustředění a ničím nerušený pocit z práce.

Budovu s názvem Blox, jež spadá pod křídla realitní skupiny Českomoravská Nemovitostní, která má po Praze několik moderních kancelářských stavení, bude Scott.Weber Workspace osídlovat z 2 550 metrů čtverečních. Na tomto prostoru má nabídnout až 310 pracovních míst, která se budou rozmělňovat napříč různými vnitřními místnostmi.

visionary-scottweber

Foto: Scott.Weber

Coworking Scott.Weber v budově Visionary v pražských Holešovicích

Součástí nového coworkingu tak nebudou jen „klasické kanceláře“, ale také zasedačky včetně takové, která bude ve stylu sauny. Nemají chybět ani místnosti pro týmové setkávání, takzvané focus spoty, kde si zájemci budou moci natočit svůj podcast, lounge zóna, lobby s kávou. V rámci prostoru budou i dvě privátní terasy pro klienty.

„Centrum je navrženo s ohledem na tzv. nový normál kancelářského prostředí – nové požadavky na funkčnost, jeho rozvržení a design, kde si právě sdílené prostory centra o celkové ploše 450 metrů čtverečních kladou za cíl podporu komunikace, inovací a rozvoje našich členů,“ objasňuje Adam Zvada, majitel Scott.Weber Workspace.

Stejně jako předchozích osm coworkingových center, díky nimž má být Scott.Weber Workspace největším poskytovatelem flexibilních kanceláří a coworkingu v Praze, také u nového bude klást důraz na udržitelnost a nízké energetické nároky. Vyzdvihuje mimo jiné certifikaci BREEAM Outstanding, která patří mezi ty nejlegitimnější na trhu. Za celým návrhem pak stojí renomovaný ateliér DaM architekti.

„Jsme pyšní na to, že našim klientům brzy zpřístupníme prostory v další žádané pražské lokalitě. Letos jsme již stihli otevřít tři nová centra. Tím ale nekončíme. Chceme nadále posilovat pozici Scott.Weber Workspace jako největšího hráče na pražském trhu flexibilních kanceláří a coworkingu. Máme v plánu otevírat další exkluzivní centra,“ doplňuje Zvada.

Co se otevření týče, Scott.Weber Workspace zatím začal s rekonstrukcí prostoru, která by měla být hotová v první polovině příštího roku s tím, že po stránce nákladů se renovace odhaduje na nižší desítky miliony korun. Kdy se však nové coworkingové centrum oficiálně otevře, zatím není jisté. Stejně tak ani nejsou dostupné vizualizace interiéru.

visionary-scottweber01

Foto: Scott.Weber

Coworking Scott.Weber v budově Visionary v pražských Holešovicích