Scott.Weber se dál rozpíná po Praze. Od končícího Business Linku koupil coworking v pražských Holešovicích

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

visionary-scottweber

Foto: Scott.Weber

Coworking Scott.Weber v budově Visionary v pražských Holešovicích

0Zobrazit komentáře

Přes 21 tisíc metrů čtverečních. Takovou plochou disponuje osm center, v nichž má Scott.Weber Workspace rozeseté své flexibilní kanceláře a coworkingy. Téměř čtyři tisíce metrů má v portfoliu tuzemská společnost Adama Zvady nově, když koupila prostory v holešovické budově Visionary od Business Linku, a potvrdila tím svou pozici největšího poskytovatele flexibilních pracovních prostor v Praze.

V posledním pandemickém roce se sice hodně diskutuje o tom, jaká je vlastně budoucnost kanceláří, nicméně šéf Scott.Weber Adam Zvada je přesvědčen, že právě flexibilní kanceláře a coworkingy představují pro mnoho firem i freelancerů budoucnost, kde se bude pracovat, když to zrovna nebude na home officu. Jen letos už tak stihla jeho firma rozšířit plochu svých center o polovinu a příští rok plánuje přidat další čtvrtinu.

V letošním roce Scott.Weber zatím otevřel tři nová centra. Jedno ve Flow Building na Václavském náměstí, kde v posledních týdnech působil poprask Primark, druhé v Karlíně zvané Praga Office & Garden, kde mimo jiné sídlí i skupina V-Sharp Michala Menšíka, a třetí s názvem City Element na Pankráci. Nyní se firma poprvé dostává také do pražských Holešovic, kde nahradí Business Link.

Polská síť coworkingových kanceláří, která patří pod Skansku, se poprvé vydala do Česka v roce 2018. Tehdy otevřela moderní pracovní prostory právě v holešovické budově Visionary, ale nyní tuzemskou misi po třech letech končí. Ani jedna strana nechce komentovat, za kolik akvizice proběhla, nicméně Scott.Weber přebírá do pronájmu dvě celá a část dalšího patra z původních tří obsazených Business Linkem.

scottweber-vsharp5

Foto: Scott.Weber

Sdílené kanceláře Praga Office & Garden v pražském Karlíně od Scott.Weber

„Flexibilní kanceláře a coworking se v dnešní době nejistoty a potřebné flexibility celosvětově staly nejrůstovějším sektorem a také nejvyhledávanějším řešením celého trhu komerčních nemovitostí nejen pro malé začínající společnosti, ale i pro střední a velké firmy,“ říká k další expanzi své firmy Adam Zvada s tím, že Holešovicemi a Prahou obecně určitě nebude končit.

„Scott.Weber Workspace jako lídr v odvětví flexibilních kanceláří chce nabídnout co největší pokrytí těmito centry v celé České republice. Abychom byli schopni tuto vizi naplnit a uspokojit narůstající poptávku, budeme i nadále pokračovat v budování naší společnosti jak prostřednictvím organického růstu, tak dalšími fúzemi a akvizicemi,“ doplňuje Zvada. Letos má v plánu dosáhnout na tržby ve výši 220 milionů korun.

Pro CzechCrunch šéf Scott.Weber prozradil, že aktuálně už s kolegy pracuje na představení dalších třech pražských center s podpisem do konce tohoto roku. Prozatím se zaměřuje na vlastní prostory, ale nevylučuje ani další akvizice. Svými flexibilními kancelářskými prostory chce Scott.Weber pokrývat i další části Prahy, přičemž v příštích letech se chce vydat také do Brna a reálně vidí také vstup do dalších regionů.

„Abychom zůstali i nadále flexibilní a uspokojili nové poptávky i poptávky po prostorách pro růst stávajících klientů, potřebujeme další pokrytí, více prostor. Do konce roku 2023 tedy plánujeme provozovat 13 center s celkovou plochou více než 35 tisíc metrů čtverečních a kapacitou přes 5 tisíc pracovních míst,“ popisuje pro CzechCrunch své plány Adam Zvada. Přiznává, že pandemie sice měla na jeho byznys značný dopad, ale nakonec využili složitější časy jako příležitost.

adam-zvada

Foto: Scott.Weber

Adam Zvada, zakladatel a šéf Scott.Weber Workspace

Ve Scott.Weber v průběhu roku, kdy se snížila poptávka po kancelářských, coworkingových i eventových prostorech či zasedacích místnostech, identifikovali oblasti, do nichž se vyplatí investovat, aby byla firma připravena na nový způsob práce. Do kanceláří se tak pořizovala nová zařízení pro videokonference a měnily se i modely, jak se mohou klienti jednotlivé prostory využívat.

„Přizpůsobujeme kanceláře pro střední a větší klienty v rámci našich enterprise řešení v kombinaci s coworkingem. Nabízíme nová řešení v podobě rotujících kanceláří, kdy se u jednoho stolu podle potřeby může střídat více zaměstnanců. V našich centrech také umožňujeme nový model tzv. práce ‚odkudkoliv‘, kdy si klienti mohou rozdělit týmy napříč naším portfoliem, či umožnit zaměstnancům práci v blízkosti jejich bydliště s kombinací s prací z domova,“ říká Zvada.

V nově nabytých prostorách v holešovické budově Visionary zatím Scott.Weber příliš velké změny nechystá. Podle Zvady jsou prostory po designové stránce zařízeny zcela mimořádně, a tak bude spíše hledat vylepšení v oblasti rozsahu a úrovně poskytovaných zákaznických služeb, případně inovovat zmíněné komunikační technologie. Aktuální obsazenost coworkingu ve Visionary v červnu přesáhla hranici 70 procent a Zvada věří, že se dlouhodobě dostane na stadardní obsazenost svých center, která se pohybuje mezi 90 a 95 procenty.

visionary-scottweber2

Foto: Scott.Weber

Budova Visionary v pražských Holešovicích