V této online hře si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být řidičem Uberu

ubergame
0Zobrazit komentáře

Po posledních událostech kolem Uberu, který přišel o svého CEO a čelil mnoha nepříjemným „útokům“, či sporu mezi taxikáři v Česku i ve světě, utrpěl sanfranciský startup značnou ránu pro svoji pověst. I přesto se ale podařilo většinu negativních věcí nějakým způsobem zažehnat a tato oblíbená alternativa dopravy si opět postupně získává na své popularitě.

Jedním z problémů, o kterých se začíná postupně mluvit, je i to, jaké komplikace řeší řidiči na platformě, kolik si vlastně vydělají, jak je to s pojištěním a samotným přístupem Uberu. Spolu s tím vytvořil americký server Financial Times jednoduchou textovou online hru, ve které si můžete na vlastní pěst vyzkoušet, jaké je to být řidičem Uberu.

Martin Kasa

Přečtěte si takéLékárny Pilulka.cz zakladatelů e-shopu Kasa.cz přibývají. V Česku je jich už přes 70Lékárny Pilulka.cz zakladatelů e-shopu Kasa.cz přibývají. V Česku je jich už přes 70

Hra vznikla na základě mnoha rozhovorů a výpovědí samotných řidičů a hráče provází od samotného počátku, kdy si zvolí jaký typ řidiče budou, jaké auto budou vlastnit, jaké vybavení si do začátku pořídí, i jak se budou stavět k zákazníkům a různým problémům. To vše bude ovlivňovat to, kolik si ve finále vydělají a jakou získají reputaci. Pokud něco zkazí, může je Uber z platformy vyloučit.

ubergame2

Pokud jste opravdu poctiví, žijete přes 2 hodiny od San Francisca, každý den dojíždíte do práce a zpět, máte všechno potřebné vybavení, staráte se patřičně o auto a musíte živit rodinu s dvěmi dětmi, může se stát, že každá taková chyba vás může stát pořádné nervy. Naopak, pokud si ve hře vybíráte správně, zaplatíte vše potřebné a ještě vám zbyde slušný profit – a to i v tom případě, že si vyřídíte patřičnou byznys licenci a odvádíte daně.

ubergame3

Na konci hry pak můžete zjistit zajímavé statistiky o tom, kolik přesně jste vydělali na jízdách, jaké byly kompletní náklady av jaké kategorii, i jak volili postup hry ostatní hráči. Ostatně hru, která je zcela zdarma, si můžete vyzkoušet sami na tomto odkazu.

ubergame5

Diskuze (0)

Novinka

Anonym