Vesmírem Marvelu chaoticky zamává nový hrdina. Disney láká prvním trailerem na tajuplného měsíčního rytíře

Filip HouskaFilip Houska

moon-knight-marvel-disney

Reprofoto: Marvel/YouTube

Marc Spector alias Moon Knight, superhrdina od Marvelu

0Zobrazit komentáře

V původních komiksech je takzvaný Moon Knight popisovaný jako bývalý mariňák a agent CIA, který opustil služby státu a stal se žoldákem. Během jedné z misí v Súdánu byl ale smrtelně zraněn a následně odnesen do odkryté hrobky, kde ho položili před sochu egyptského boha měsíce Khonshu. Zničehonic ožil… a začal se svou další, dlouhodobější misí – bojem proti zločinu. A to za pár měsíců uvidí i diváci v nové sérii od Disney.

Už tak košaté televizní univerzum Marvelu doplní další z komiksových hrdinů, kterého nejlépe vystihuje snad jen jedno slovo – chaos. Nový seriál bude sledovat osudy obyčejného zaměstnance v obchodu s dárky Stevena Granta, jehož budou postupem času čím dál více trápit výpadky paměti a vzpomínky na jiný život. Následně zjistí, že trpí disociativní poruchou identity a sdílí tělo se žoldákem jménem Marc Spector alias Moon Knightem.

Jak se na Stevena, respektive Marca, začnou sbíhat nepřátelé, bude se muset vypořádat se svou složitou identitou a zároveň rozluštit smrtící záhadu okolo mocných egyptských bohů. Ten správný chaos a – jak ukazuje první trailer – mnohdy šílené niterné představy zvláštního superhrdiny ztvární původem guatemalský herec Oscar Isaac, známý především jako pilot Poe Cameron z nové trilogie ságy Star Wars.

Pro něj zároveň nepůjde o první střet se světem Marvelu, jehož posledním velkým a finančně úspěšným výstřelem byl nový Spider-Man s přídomkem Bez domova. Oscar Isaac hrál ve filmu X-Men: Apokalypsa z roku 2016, kde vdechl život mutantovi En Sabahu Nurovi. Ani tehdy nešlo o příliš „běžnou“ postavu – Isaacovi tak v superhrdinských kolejích zvláštní (až chaotické) role sedí, což kvitují i první komentující na YouTube.

V seriálu Moon Knight se objeví i Ethan Hawke, známý například z hororového snímku Sinister, nebo egyptsko-palestinská herečka May Calamawy, pro kterou půjde o jednu z jejích největších dosavadních rolí. První díl nové superhrdinské série dorazí již 30. března na streamovací službu Disney+. V době premiéry ovšem nebude oficiálně dostupný pro české publikum, kterému se má Disney+ zpřístupnit až během léta.