Visutý most v Dolní Moravě ozdobil obálku časopisu Time. Je mezi nejlepšími destinacemi na světě

Americký časopis sestavil žebříček nejzajímavějších míst, která stojí za to navštívit. Českého zástupce uvádí jako architektonický zázrak.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

time-morava

Foto: Time / CzechCrunch

Visutý most v Dolní Moravě se dostal na obálku časopisu Time

0Zobrazit komentáře

Ozdobou nejnovější obálky amerického časopisu Time se stal nedávno otevřený visutý most v Dolní Moravě, který je nejdelší lávkou pro pěší na světě. Objevil se totiž mezi nejlepšími místy, která můžete v letošním roce navštívit, a v silné konkurenci se probojoval až na prominentní pozici na obálce. Na padesátimístném seznamu je také například Arktida či Mezinárodní vesmírná stanice. Nejvíce ocenění si podle žebříčku odnesl evropský kontinent.

Většina světa se po více než dvouleté pandemii probouzí a cestovatelé se opět vydávají na cesty. Americký časopis proto sestavil žebříček nejzajímavějších míst, která stojí za to letos navštívit. Českého zástupce uvádí titulek Jedinečné výhledy a podle magazínu jde o nový architektonický zázrak v České republice.

Sky Bridge 721, jak se 721 metrů dlouhý most v podhůří Jeseníků nazývá, byl po dvou letech výstavby otevřen letos v květnu. Je zavěšen více než 95 metrů nad zemí a nabízí panoramatické pohledy na Mlýnský potok a rozlehlé údolí zahalené do mraků. Chodník je široký bezmála čtyři metry a nadmořská výška mostu je od 1 110 do 1 116 metrů.

sky-bridge-zoom-1642174210-min

Foto: Sky Bridge 721

Lávka Sky Bridge 721 rozpínající se mezi dvěma horskými hřebeny

Atrakce drží Guinnessův rekord jako nejdelší visutý most pro pěší. Dosavadního rekordmana, most Baglung Parbat v nepálské provincii Gandaki, překonala o 154 metrů. Nová tuzemská atrakce láká návštěvníky nejen z Česka, ale z celého světa hned od prvního dne. Jen během prvního měsíce se po lávce prošlo 45 tisíc lidí.

Na žebříčku 50 nejlepších míst podle časopisu Time, který si můžete prohlédnout zde, se objevují nejen známá místa, jako je Velký bariérový útes, ale i méně turistické destinace, jako je třetí největší město Grónska Ilulissat. Na seznamu se prolínají přírodní skvosty se supermoderními metropolemi, jako je například jihokorejský Soul.

Mnohé z těchto destinací si v současnosti razí cestu k hospodářskému oživení. Letos se například znovu otevře resort na filipínském ostrově Boracay, který byl mnoho let uzavřen kvůli nadměrnému turismu a následně z důvodu pandemie koronaviru.

Jiným se naopak daří covidu navzdory a dlouhodobě, stále rostou a mění se – jako třeba luxusní katarská metropole Dauhá. Ta letos, jako hostitel fotbalového mistrovství světa, otevírá sto nových hotelů pro diváky jedné z největších sportovních událostí roku.

S přispěním ČTK.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym