Vše je jedna velká změna. Očekávané pokračování kultovního Matrixu se blíží a láká fanoušky dalším trailerem

Filip HouskaFilip Houska

matrix-1

Foto: Vertical Ent.

Oficiální plakát k filmu Matrix Resurrections

0Zobrazit komentáře

Jak je možné, že Neo a Trinity jsou naživu? V jakém čase se nový film odehrává? A co znamenají všechna opakování událostí, které dobře známe v odlišném kontextu? Čtvrtý díl kultovní filmové série Matrix nabízí před svým vstupem do kin hned několik nezodpovězených otázek, které zamotají hlavu i těm, kteří původní příběhy hltali po velkých soustech. Ti s větší fantazií mohou odpovědi částečně nalézt v novém traileru.

Warner Bros. do světa vypustilo další ukázku z Matrix Resurrections, která se nese v obdobně tajemném duchu jako všechny předchozí. Nový trailer s podtitulem Déjà Vu začíná s Trinity, která vysloví (a následně několikrát opakuje) legendární hlášku známou z prvního filmu: „Déjà vu je obvykle závada v Matrixu, která se stává, když se něco změní.“

Poté se naskýtá pohled na Nea, který zírá na černou kočku, jež mu zkříží cestu. Znovu podobně jako v prvním filmu. Nabízí se proto myšlenka, že čtvrté pokračování bude mít několik souvislostí s původním dílem, jenž vyšel už v roce 1999. Na to navazuje několik momentů, ve kterých se střídají mladší a starší verze postav, včetně Nea v porodním slizovém modulu, Trinity, Morfea, agenta Smithe a dalších.

Stejně jako v prvním traileru na Matrix Resurrections i nyní hraje v pozadí skladba White Rabbit od Jefferson Airplane, přičemž celou zhruba minutovou ukázkou na nás podvědomě vyskakuje jedno stěžejní slovo – změna. Zbytek už je na divácích, kteří si před uvedením na stříbrná plátna mohou domýšlet to, co se v novince bude dít. Matrix Resurrections vyjde v českých kinech 23. prosince.