Vzhůru do Atlantiku. Z Prahy začne na podzim létat historicky první přímý let na Azorské ostrovy

Popularita Azorských ostrovů u Čechů roste. Dobrou zprávou tak je, že od podzimu budeme mít možnost vyrazit objevovat jejich krásy bez přestupu.

Azorské ostrovy lákají především na přírodní krásy

0Zobrazit komentáře

Češi v posledních letech začali v Atlantském oceánu objevovat Madeiru, nyní se jim obzory posunou téměř o tisíc kilometrů západněji. Poprvé v historii se totiž budou moci dostat přímým letem na portugalské Azorské ostrovy, konkrétně z Prahy na letiště Ponta Delgada. Zatím se dá na ostrovy divoké přírody a čajových plantáží dostat pouze s přestupem, od letošního podzimu na místo zajistí charterové lety cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s leteckou společností Smartwings.

Azory jsou tvořené devítkou ostrovů, které vznikly kombinací vulkanických a tektonických procesů. Díky tomu turisty přitahují velmi rozmanitou a zajímavě tvarovanou krajinou, ve které lze během jednoho dne projít všemi ročními obdobími. Vyšlápnout na nich můžete hned několik sopek, díky sopečné aktivitě si lze také prohřát tělo v termálních pramenech, země láká též na spoustu vodopádů, jezer či čajové plantáže. Surfaře navíc i na divoké vlny.

„Azory jsou v hledáčku českých turistů stále populárnější, v roce 2022 vzrostl počet návštěvníků z České republiky téměř o 48 procent. Věřím, že otevření přímého letu umožní navštívit Azorské ostrovy i cestovatelům, kteří po nich již dávno touží, ale lety s přestupem je zatím od objevování souostroví odrazovaly,“ říká Petra Sochorcová z Portugalské turistické centrály.

Podle dat centrály loni na Azorské ostrovy vyrazilo téměř šest tisíc Čechů. Od letošního podzimu se tak jejich počet díky možnosti přímého spojení pravděpodobně ještě zvedne. Let z Prahy bude trvat pouhých pět hodin.

Ikonou Azorů je ostrov Pico

Přitom aktuálně s přestupem může celá cesta zabrat od sedmi až do dvanácti hodin, někdy i s nutností přespání v Portu nebo Lisabonu, v závislosti na délce čekání na navazující spoj. Přímé spojení u nás dosud nebylo dostupné ani na pravidelné lince, ani na charterech cestovních kanceláří.

„Na podzim nabídneme českým turistům ve spolupráci se Smartwings poprvé v historii přímé lety z Prahy na Azory. Bude to unikátní příležitost, jak se dostat na portugalské ostrovy v Atlantiku bez přestupů, rychle a pohodlně. Otevíráme další destinaci pro aktivní cestovatele i milovníky přírody,“ dodává k novince Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů v Čedoku.

Cestovní kancelář má aktuálně v nabídce hotely na hlavním a také největším ostrově São Miguel. V rámci poznávacích zájezdů lze ale vyrazit také na ostrov Terceira, kde se nachází spousta jezírek, kráterů a útvarů, které zde zanechala vulkanická činnost.

„Dovolené na ostrově São Miguel ve čtyřhvězdičkovém hotelu se snídaní startují přibližně na 16 tisících korunách na osobu. Poznávací zájezdy s programem po Azorských ostrovech prodáváme aktuálně za 34 tisíc korun na jednoho cestovatele. V ceně jsou jak zpáteční letenky, ubytování, jídlo podle typu hotelu nebo programu, zároveň pak i servis od delegáta či průvodce,“ doplňuje Kateřina Pavlíková, tisková mluvčí Čedoku.

První charterový let odstartuje z pražského letiště v období podzimních prázdnin, tedy v pátek 27. října 2023, další pak hned o týden později, 3. listopadu 2023. Létat budou Boeingy 737, které pojmou až 189 lidí v ekonomické třídě. Cestující mají možnost si vybrat i své oblíbené sedadlo.

„Všechna místa v letadle využijí klienti cestovní kanceláře Čedok, která si přímé lety objednala. Program na Azorech si Češi mohou během týdne buď naplánovat sami, nebo využít výletů s průvodci, které připravujeme,“ upřesňuje Pavlíková.