Wakanda nechť žije! Nový Black Panther se blíží a Disney na něj láká akčním trailerem

V pokračování úspěšné Marvelovky se objeví i postava, která bude mít oblek podobný tomu, jaký měl Tony Stark.

Filip HouskaFilip Houska

bp_1

Reprofoto: Marvel/YouTube

Záběr z traileru na Black Panther: Wakanda nechť žije

0Zobrazit komentáře

Král T’Challa je mrtev – a Wakanda se musí pořádně obrnit před zasahujícími světovými mocnostmi, které ji chtějí ohrozit. Pokračování superhrdinského filmu Black Panther z komiksového světa Marvelu se nezadržitelným tempem blíží a Disney na něj láká novým trailerem, který v zajímavém akčním stylu naznačuje, o čem novinka bude.

Režisér filmu Ryan Coogler neměl jednoduchou roli. Musel se totiž rozhodnout, kdo po smrti amerického herce Chadwicka Bosemana, který předloni prohrál svůj boj s rakovinou, navleče masku mocné černé šelmy jako další. Marvel dal navíc tehdy jasně najevo, že Bosemanova role nebude přeobsazena někým jiným, ani nebude použit Bosemanův digitální dvojník.

A byť nový trailer na pokračování filmu pojmenovaném Black Panther: Wakanda nechť žije (v originále Black Panther: Wakanda Forever) potvrdil, že se Black Panther ve filmu znovu objeví, moc o postavě nenaznačil (snad kromě jejího pohlaví). Objevuje se totiž jen v rychlosti na konci zhruba dvouminutové ukázky. To ale nutně nemusí vadit, protože jinak je trailer náležitě nabitý.

Zatímco první ten první z letošního července působil hlavně na divácké emoce, aktuální přibližuje děj filmu. Na technologicky vyspělý svět Wakandy totiž zaútočí Namor, král světa Talocanu. A vybírá si k tomu geniální chvíli, kdy národ truchlí nad ztrátou krále T’Chally a je tím pádem nejzranitelnější.

Mezitím ale přichází na scénu Riri Williams, které vdechla život herečka Dominique Thorne. Jde o mladou vynálezkyni, která sestrojí brnění, jež se velmi podobá obleku Iron Mana. Takzvaná Ironheart tak bude mít v novém filmu poměrně zásadní roli, která zvedne diváky ze sedaček.

Black Panther: Wakanda nechť žije dorazí do kin 10. listopadu a představí řadu herců z původního filmu. Včetně Letitie Wright, Lupity Nyong’o, Danai Guriry, Florence Kasumby, Winstona Duka a Martina Freemana. Zároveň přibudou i noví herci, například Tenoch Huerta v roli Namora, který se zdá být hlavním záporákem filmu.

Načítám formulář...