Western Digital kupuje za v přepočtu 453 miliard korun SanDisk

Michal BenatzkyMichal Benatzky

camera
0Zobrazit komentáře

Spojení dvou gigantů, tak můžeme nazvat včera sjednaný obchod. Přední světový výrobce harddisků Western Digital totiž za cenu těžko představitelných 19 miliard dolarů (v přepočtu 453 miliard korun) pohltil jednoho z největších hráčů hráčů na poli flash pamětí – SanDisk. O transakci mezi prvními informoval internetový zpravodaj Business Insider.

Akcionáři tak za každou akcii Sandisku obdrží 86,50 dolarů. Tedy asi o 10 dolarů více, než udávala obchodní cena ke včerejšímu dni. Jestli si své pracovní místo udrží všichni zaměstnanci, není jasné. Podle vyjádření vrcholného managementu, kteří mluví o redukci nákladů se ale jeví propouštění jako pravděpodobné.

miton2

Přečtěte si takéMódní portál Domodi.pl českého Mitonu kupuje za 72 milionů korun polskou konkurenciMódní portál Domodi.pl českého Mitonu kupuje za 72 milionů korun polskou konkurenci

Dá se tak předpokládat, že se nově stvořený holding stane světovým lídrem v oblastí pamětí. Jak už těch velkokapacitních, pevných disků, tak i menších flash pamětí. Western Digital tak velmi chytře pronikl a upevnil své postavení i na trhu s SSD harddisky, které zažívají v posledních letech rozmach.

Většina transakce bude provedena v hotovosti, menší část pak bude vyplacena v akciích Western Digital. Bývalý majitel Sandisku si tak pravděpodobně aspoň malý vliv na chod své společnosti udrží.

sandisk

Diskuze (0)

Novinka

Anonym