Z nového Batmana se tají dech. První testovací projekce naznačují, že půjde o silný psychologický horor

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

batman-ccw

Reprofoto: ONE Media/YouTube

Z nového Batmana se tají dech

0Zobrazit komentáře

Je tady páteční podvečer a s ním pravidelné vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Těšíme se například na nového Batmana s Robertem Pattinsonem, který má mít za sebou první testovací projekce zjišťující, jak snímek působí na běžné diváky a co je případně potřeba upravit. Podle reakcí se zdá, že změnit mnoho netřeba, zmiňuje se totiž nadšení z až hororového podání a lapání po dechu.

Film by měl vyjít v první polovině příštího roku, kam se teď kvůli pokračující pandemické situaci přesunula i premiéra Top Gunu: Maverick. Studio Paramount i další se přitom rozhodli odložit uvedení hned několika titulů. V blízké době ale můžeme zajímavé věci očekávat alespoň ze strany Amazonu, který právě odhalil trailer na velkolepé fantasy The Wheel of Time, zčásti natočené v Česku.

Po dalších trailerech na blockbuster Netflixu či katastrofickou novinku Rolanda Emmericha nechybí ani tipy, na co se podívat. Mezi nimi je třeba osmdesátkový komediální horor připomínající Evil Dead nebo kanál na YouTube rozebírající mnoho aspektů klimatických změn.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Reakce na testovací projekci Batmana jsou nadšené: Jak navázat na Batmany Christophera Nolana, dodnes považované za jedny z nejlepších (komiksových) filmů vůbec? Dát projekt na starost Mattu Reevesovi, stojícím za sci-fi hororem Monstrum nebo novou trilogií Planeta opic. Snímek, kde se v roli Temného rytíře objeví Robert Pattinson, se na testovací projekci nedávno představil prvním divákům a reakce jsou přinejmenším nadějné.

Zaprvé šlo dost možná jen o raný sestřih filmu, který se bude zkracovat, lidé ale minulý pátek viděli Batmana s délkou tři hodiny. Pro srovnání například nejdelší Nolanův film, Temný rytíř povstal, má 158 minut a Batman vs Superman Zacka Snydera v režisérské verzi tři hodiny ještě o pár minut přesahuje. Do kina nejspíš Reevesův snímek v takové délce nedorazí, nová informace ale minimálně zdůrazňuje ambice tvůrců.

batman-pattinson

Foto: Vertical Ent.

Hlavní roli ve filmu The Batman hraje Robert Pattinson

Matt Reeves už delší dobu mluví o tom, že i když se jeho Batman zcela vyhne klišé, které převypravuje dětství Bruce Wayna, mladého hrdinu ukáže ve fázi formování morálky uprostřed temného, zkorumpovaného Gothamu. Město má být přitom zcela zásadním prvkem, v němž se střetne politika, kriminalita a psychologická sonda do společenského podsvětí. Něco takového s nadšením potvrzuje reakce na testovací projekci, která se nedávno objevila na Twitteru.

„Batman je horor, velmi názorný, velice temný a strašidelný. Paul Dano (herecký představitel zloducha Hádankáře, pozn. red.) je naprosto šílený a děsivý, užil jsem si každou vteřinu. Hlas Roberta Pattinsona je perfektní. O Catwoman bych mohl říct milion věci, je mojí oblíbenou částí filmu. Na jeho konci je scéna, u níž všichni doslova zakřičeli a zalapali po dechu. Normálně mi jsou Batman nebo DC ukradené, ale stejně se mi podlomila kolena, jak to mnou otřáslo.“

Samozřejmě nelze s jistotou potvrdit, že je citovaná reakce autentická. Popsaná atmosféra nicméně odpovídá jak dřívějším komentářům režiséra, tak rok starému traileru. Nová upoutávka se očekává v říjnu, film Batman pak má vyjít 3. března příštího roku.

Pokračování hitu Netflixu Vyproštění se bude točit v Praze: Akční thriller s Chrisem Hemsworthem se loni stal nejsledovanějším filmem v historii streamovací služby, takže vznik pokračování byl jasný. To se nedávno už začalo připravovat na natáčení v Austrálii, kvůli karanténám, nízké proočkovanosti v zemi a možnému konfliktu v rozvrhu hlavního herce se produkce přesune do Prahy. Zjistil to magazín Variety. Pokračování Vyproštění tak bude po nedávném natáčení špionážního thrilleru The Gray Man s Ryanem Goslingem už druhý velký projekt Netflixu, co vznikne zčásti v Česku.

Na co jsme zvědaví

Pro české diváky je na The Wheel of Time zajímavé, že vznikalo v Česku a herečka Rosamund Pike zde kvůli tomu i nějakou dobu žila. Především ale jde o televizní adaptaci oceňovaného fantasy, která se připravovala už delší dobu a budí značná očekávání. V centru stojí mocná čarodějka Moiraine (Pike), která se s pěti mladými ženami a muži vydává na cestu kolem Země.

Jeden ze skupiny je možná vtělením bytosti schopné zachránit nebo zničit svět. Fanoušci knižního hitu navazujícího na tolkienovské epické fantasy možná zůstávají obezřetní, nový seriál Amazonu ale zatím působí velmi zajímavě.

***

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip osobnosti českého byznysu najdete v kompletním, už dvacátém-třetím vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.