Zakladatel startupu Oculus VR, Palmer Luckey, po 3 letech odchází z Facebooku

palmerluckey

Teprve 24letý Palmer Luckey si ušel za několik posledních let dlouhou cestu, vedenou přes roky dřiny, úspěšný prodej firmy, až k nezdarům, které ho jeho vlastní vinou stály nejen cennou reputaci v technologickém světě, ale nyní i místo v jedné z nejbohatších firem. Luckey totiž takřka po 3 letech opouští sociální síť Facebook, kam se dostal po 2 miliardové akvicizi celého startupu Oculus, vyvíjejícího technologie pro virtuální realitu.

Po několik posledních let tak Palmer Luckey pracoval na rozvoji technologie přímo uvnitř Facebooku a jeho Oculus VR. Těsně kolem doby, kdy se Oculus Rift dostal do prodeje, začala v USA i prezidentská kampaň, ve které Luckey zásadně nesouhlasil s Hillary Clintonovou. Vložil tak peníze do projektu, jenž měl za cíl vytvářet obsah, který možnou prezidentku zesměšňoval. Na to se později přišlo a v očích veřejnosti Palmer Luckey klesl až na pomyslné dno.

111

Přečtěte si takéPodívejte se na nejzásadnější momenty, kterými Steve Jobs zachránil Apple před krachem

Projektu daroval celkem 10 tisíc dolarů a jakmile na vše přišla veřejnost, snažil se vykličkovat dlouhým omluvným oznámením, což mu bohužel nepomohlo – známosti s těmi nejdůležitějšími lidmi v jeho okolí se roztříštily a volalo se po jeho odchodu z Facebooku. Vedení sociální sítě ovšem ve včerejším oznámení nechtělo potvrdit, zda Luckey odešel sám nebo byl důvod jinde.

Od té doby několik měsíců Palmera Luckeyho nikdo pořádně neviděl, a to ani na konferenci, kde měl osobně představit novou verzi zařízení – místo něj se totiž objevil Mark Zuckerberg. Úplně zastavil i komunikaci s veřejností prostřednictvím svých účtů na sociálních sítích, kde se naposledy objevil text jeho omluvy.

palmerluckey

Poslední kroky před propuštěním

Na počátku letošního roku se jen společně s Zuckerbergem ukázal u soudního procesu ohledně jeho porušení smlouvy o mlčenlivosti, kde byla Facebooku nařízena pokuta ve výši 500 tisíc dolarů. Na tříleté výročí založení Oculusu přímo Palmer Luckey osobně doručil jedno z prvních zařízení Oculus Rift – bylo to tak jeho jisté rozloučení s touto etapou života.

Foto: Teodor Bjerrang / Flickr, Oculus VR