Zakladatelka seznamky Bumble odmítla prodej firmy za 450 milionů dolarů vlastníkovi Tinderu

Filip HouskaFilip Houska

wolfe
0Zobrazit komentáře

Online seznamování již dávno není jen posledním, zoufalým krokem těch, kteří nemohou najít vážný vztah v reálném životě. Tento segment se za poslední roky zásadně posunul a díky mobilním aplikacím s řadou nápomocných funkcí se také značně zjednodušil. Velkou měrou k tomu přispěl příchod Tinderu, jenž této oblasti dodal punc sociálně-mediální sítě. Postupem času však začaly vznikat i konkurenční služby, mezi které se řadí například Bumble, lišící se tím, že konverzaci zahajují pouze ženy.

Tu založila Whitney Wolfeová, shodou okolností spoluzakladatelka Tinderu, jenž před třemi lety opustila a skupinu Match Group, pod kterou spadá, spolu s mateřskou firmou InterActiveCorp zažalovala za „otřesné sexuální harašení a diskriminaci“. Nyní se však na povrch dostala poměrně nečekaná informace.

blueapron2

Přečtěte si takéAkcionáři miliardového food delivery startupu Blue Apron žalují vedení za mylné informace při IPOAkcionáři miliardového food delivery startupu Blue Apron žalují vedení za mylné informace při IPO

Match Group, která pod svými křídly má mimo Tinder také seznamky Match.com nebo OkCupid, před dvěma měsíci startupu Bumble nabídla 450 milionů dolarů, tedy přibližně 9,9 miliard korun, na odkoupení. Tato nabídka však byla odmítnuta, informuje server Forbes, s odkazem na své anonymní zdroje, které mimo jiné dodávají, že byla podhodnocena. Obě strany se k celé situaci nechtěly vyjadřovat, konkrétně Match Group stylem, že „odmítá komentovat spekulace a fámy“.

bumble_082317_1

Záměr Match Group k akvizici služby Bumble není zcela jistý, avšak lze se domnívat, že touto koupí chtěla skupina urovnat napjaté vztahy mezi Wolfeovou a Tinderem, které vygradovaly údajným vulgárním urážením ze strany Justina Mateena, dalšího spoluzakladatele Tinderu. Ten byl za tuto kauzu odvolán z funkce marketingového ředitele. Podle některých zdrojů by však celá situace již měla být uklidněna.

bumble_082317_3

Dalším důvodem pro akvizici mohl být zisk kvalitní seznamky, která nabízí jednu zásadní funkci: první zprávu musí během seznamování zaslat pouze žena (v případě, že se setkají dva heterosexuální jedinci). Seznamovací aplikace měla na začátku letošního roku přes 11 milionů uživatelů a majoritu v ní drží další seznamovací společnost, Badoo.

Foto: Bumble, YouTube

Diskuze (0)

Novinka

Anonym