Základem firemní kultury je nábor správných lidí. Chceme růst a neutavit zaměstnance, říká Lukáčová

Vedoucí HR oddělení skupiny Mind2Flo v podcastu Od 9 do 5 vysvětluje, jak pod jednu střechu úspěšně začlenit týmy s různou povahou a přemýšlením.

Jiří BlatnýJiří Blatný

clanek_2360x1180-61

Foto: CzechCrunch

Podcast Od 9 do 5 je tentokrát o tom, jak rychle nabírat ty správné lidi

0Zobrazit komentáře

Budovat na zelené louce firmu, která má v dohledné době konkurovat lídrům v oboru, to zní jako tvrdý oříšek. Skupina Mind2Flo ale přesně toho chce dosáhnout, navíc spojením oborů, které nejsou často k vidění pod jednou střechou. Jak v tak různorodém prostředí pracovat s lidmi, aby se firma posouvala dopředu a přitom zaměstnance neutavila, o tom v podcastu Od 9 do 5 mluvila Miroslava Lukáčová, vedoucí HR oddělení skupiny Mind2Flo. 

Skupina Mind2Flo vznikla na začátku letošního roku s nápadem spojit prvky mediální, technologické a konzultační firmy a konkurovat velkým zavedeným společnostem.

To je cíl, který je poměrně náročný nejen na finance, ale i na nábor těch správných lidí a vytváření nových pracovních procesů. Mít za zády investory je super. Ale na druhou stranu kolem sebe potřebujete tým, který tu vaši myšlenku bude realizovat, vysvětluje Lukáčová v dalším dílu podcastu Od 9 do 5, který si můžete poslechnout na SpotifyApple PodcastechGoogle Podcastech i na YouTube.

Dále popisuje, jaké bylo nastoupit do firmy jako vedoucí personálního oddělení v momentě, kdy pod sebou měla na sto padesát lidí. „Bylo to jako nastoupit do rozjetého vlaku,“ uvádí Lukáčová, která v oblasti HR působí už šestnáct let.

Růst firmy je podle ní spojený s tvrdou prací a zodpovědností, je ale třeba při tom mít na paměti pohodu zaměstnanců. „Nechceme naše lidi utavit,“ uvádí Lukáčová a vysvětluje, že proto v Mind2Flo po svém příchodu zavedla něco, čemu ve firmě říkají duševní posilovna. „To jsou psychologové a koučové, které mohou zaměstnanci využít. Stejně tak mají přístup ke koučům i naši manažeři,“ doplňuje.

I psychologická péče tak při rychlém růstu přispívá k tomu, že se během začleňování nových týmů neztrácí firemní kultura a směr celé firmy. „Kultura stojí na lidech, ti ji tvoří. Netlačíme teď v tomto smyslu na pilu. Dnes se poznáváme, máme společné hodnoty a tak se kultura vytvoří přirozeně,“ říká Lukáčová a dodává, že klíčem je proto nábor těch správných pracovníků.

Podle Lukáčové jsou v Mind2Flo na začátku budování zdravého korporátu. „Nejsme startup, ale ze startupového myšlení si bereme nadšení, chuť a energii. Z korporátu si zase půjčujeme naši profesionalitu,“ uzavírá.

Podcast Od 9 do 5 si můžete poslechnout na SpotifyApple PodcastechGoogle Podcastech i na YouTube. V aktuálním díle s Miroslavou Lukáčovou se dále dozvíte:

  • Na co se má podle ní HR manažer v rychle rostoucí firmě zaměřit.
  • Jaké to je spojovat rozdílné týmy pod jednou střechou.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym