Zásilkovna Simony Kijonkové kupuje Zavezu.cz. Se službou na spolujízdu zásilek bude přepravovat nadměrné balíky

Peter BrejčákPeter Brejčák

zasilkova-zavezuInsider

Foto: Zásilkovna

Zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková a zakladatel Zavezu.cz David Pertl

0Zobrazit komentáře

Komunitní kurýrní služba funguje podobně jako spolujízda lidí. Když má řidič místo ve svém autě, může ho nabídnout dalším spolucestujícím, nebo díky službě Zavezu.cz může volné místo nabídnout věcem. Propojuje tak lidi, kteří někam jednou, s těmi, co potřebují něco převést.

Službu Zavezu.cz v roce 2016 zakládal David Pertl, rok později do firmy vstoupil internetový gigant Seznam, ale vydržel v ní jen do března 2018. Teď Zavezu.cz mění svého majitele úplně, stoprocentní podíl od Davida Pertla a Jaroslava Vavřiny koupila skupina Packeta, do které spadá Zásilkovna a několik dalších firem působících v oblasti logistiky.

„Zavezu je etablovaná a úspěšná služba, která má obrovský potenciál. Mezi našimi byznysy existuje řada synergií, které nám pomohou k dalšímu růstu,“ říká Simona Kijonková, šéfka skupiny Packeta a zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny.

simona-kijonkova2

Foto: Nguyen Duy McLavin/CzechCrunch

Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny

„Mezi zahraničními aktivitami skupiny Packeta, české Zásilkovny a služby Zavezu vnímám velké synergie. Stejně jako zapojujeme například Liftago do naší digitální logistické platformy jako jednu z možností dopravy zásilky, tak zařadíme do platformy Zásilkovny i Zavezu. Zavezu navíc umožní Zásilkovně vstup do segmentu nadrozměrných zásilek,“ doplňuje Kijonková pro CzechCrunch.

Službu plánuje nadále rozvíjet a vylepšovat její aplikaci, která propojuje ty, jež něco potřebují dovést, s těmi, kteří vezmou zásilku na své trase. „Zároveň plánujeme škálovat i do dalších segmentů a do dalších zemí, kde již Packeta působí,“ dodává Kijonková.

Výši transakce se obě strany rozhodly blíže nekomentovat. Zavezu je nicméně podle své účetní závěrky v červených číslech, když v loňském roce prodělalo 944 tisíc korun a o rok před tím 1,2 milionu korun. V kolonce tržeb navíc za loňský rok svítí nepříliš vysoká částka 346 tisíc korun. Podle odhadů CzechCrunche se transakce pohybovala maximálně v řádech jednotek milionů korun.

zavezu

Služba Zavezu.cz

„Ve spojení se Zásilkovnou je velký prostor pro další rozvoj Zavezu. Velkého a silného partnera jsme hledali již delší dobu. Jsem rád, že se jím stala právě Zásilkovna v čele se Simonou Kijonkovou, která je pro mě zosobněním technologické a inovativní vizionářky,“ doplňuje Pertl, který i po odkupu zůstává ve vedení společnosti a ve funkci jednatele.

Zavezu.cz funguje přes mobilní aplikaci jako tržiště a podle vyjádření zakladatelů ji využívají desítky tisíc lidí. Na jedné straně zákazník zadává poptávku po převozu věci, na druhé straně pak převozník může nabídnout její odvoz. Největší zájem je o přepravu věcí, které nechce nikdo přepravovat nebo se přepravují obtížně jako například nábytek, pneumatiky, jízdní kola nebo křehké věci.