Zlá Říše, rebelové, vesmírné koráby. Netflix ukázal velký trailer na epické sci-fi Rebel Moon

Rebel Moon představuje nejnovější projekt Zacka Snydera. Hotové jsou už dva filmy inspirované Star Wars – a možná vzniknou další.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

rebel-moon

Foto: Clay Enos/Netflix

Záběr ze sci-fi Rebel Moon

0Zobrazit komentáře

Ačkoliv Zack Snyder patří – mezi jinými i kvůli přehnané oddanosti jeho fanoušků – k poměrně kontroverzním režisérům, nikdy mu nechyběly ambice. Ať už při rozhodnutí adaptovat „nezfilmovatelné“ Strážce, jako první přinést na velké plátno střet Batmana se Supermanem nebo pojmout Ligu spravedlnosti jako čtyřhodinový epos. S novinkou pro Netflix Rebel Moon, která teď dostala první velký trailer, se chce v nejednom ohledu vyrovnat legendárním Star Wars.

Snímek, přesněji řečeno dvojice snímků s podtituly První část – Zrozená z ohně a Druhá část – Jizvonoška, diváky zavede na malou kolonii rolníků na okraji galaxie. Zkorumpovaná vláda Matky světa sem vyšle jednotky Říše, armády kontrolované tyranským regentem Balisariem. Mocichtivé vlivy zde ale narazí, když rozpoutají rebelii.

Mezi vesničany žije také tajemná cizinka Kora, která se rozhodne vzít osud galaxie do vlastních rukou a začít budovat odboj. Jak? Sjednocením všech utlačovaných národů z mnoha různých planet. Matce světa se postaví skupina venkovanů, psanců, válečných sirotků a vzbouřenců, jejichž rozsah i schopnost se bránit rychle roste.

Téměř čtyřminutový trailer odhaluje další detaily. Hlas Anthonyho Hopkinse, alias stovky let starého androida Jimmyho, popisuje příběh malé princezny Issy, která měla zajistit v galaxii mír. Zatím blíže neznámé okolnosti ale způsobily, že se z ní místo toho stala bojovnice, později ukrývající se na periferiích pod jménem Kora.

Právě její historie by měla být hlavní součástí děje druhého filmu, pojmenovaného podle její další přezdívky Jizvonoška. Hrdinka dostala tvář herečky Sofii Boutelly, dosud známé spíše z vedlejších rolí ve filmech Star Trek: Do neznáma, Mumie nebo Atomic Blonde: Bez lítosti. Balisaria ztvárnil Ed Skrein a po jejich boku se objeví i známější tváře jako Charlie Hunnam, Jena Malone či Ray Fischer, známý z Ligy spravedlnosti coby Cyborg.

Snyderovo vesmírné sci-fi (přesněji řečeno space opera) původně začalo jako návrh rozšířit svět Star Wars. Režisér a scenárista už v roce 2012, krátce po tom, co Disney koupilo Lucasfilm, za studiem přišel s nápadem natočit příběh, který by se odehrával v předaleké galaxii George Lucase, ale s přístupností pouze pro dospělé.

Časem z projektu sešlo, Snyder na něm nicméně v posledních několika letech pracoval, nejdříve s ideou učinit z něj seriál, později přemýšlel nad potenciální sérii filmů. Právě tím vzbudil zájem Netflixu, který po vlastních velkých franšízách dychtí.

Dvojice snímků Rebel Moon, jejichž premiéry jsou naplánované na 22. prosince a 19. dubna příštího roku, má být pouhým počátkem rozsáhlého univerza, jaké by filmař chtěl vytvořit. Jak popisuje magazín Empire, Snyder má prý napsanou celou 450stránkovou bibli, která obsahuje řadu detailů a příběhů odehrávajících se kolem Říše. Pracuje přitom s časovou osou začínající daleko před a končící daleko po dvou chystaných filmech.

Možný je minimálně třetí film, který by diváky zavedl na onen titulní Rebel Moon, tedy Měsíc rebelů. „Rebel Moon není ten, na kterém jsou,“ vysvětluje Snyder souvislosti zveřejněné synopse. „Ten název byl konceptuální, ale je tady planeta Vanna – a právě ona je tím měsícem rebelů. Neobjevuje se ani na jediném záběru těch filmů!“