Amazon zveřejnil finanční výsledky svého AWS a překonal veškerá očekávání

Screen Shot 2015-04-27 at 01.22.46
0Zobrazit komentáře

Amazon před několika dny poprvé zveřejnil finanční výsledky svého cloudového hostingového řešení Amazon Web Services a spousta spekulantů nevěřila svým očím. Loňské tržby se totiž vyšplhaly na 5 miliard dolarů s provozním ziskem přesahujícím 658 milionů dolarů. Za první čtvrtletí tohoto roku překonaly tržby 1,55 miliardy dolarů, s provozním ziskem 264 milionů dolarů.

Podle čísel AWS z tohoto pohledu roste zhruba o 49% každým rokem a pro letošek plánuje překonat hranici 6 miliard dolarů. Pokud vezmeme v úvahu, že za první čtvrtletí se celkové tržby Amazonu přehouply přes 2,66 miliard dolarů, nezní tato čísla vůbec špatně.

cdn77-new-website

Přečtěte si takéČeské CDN77 v tržbách vyrostlo na 50 milionů KčČeské CDN77 v tržbách vyrostlo na 50 milionů Kč

Amazon se snaží cloudové služby neustále pumpovat směrem kupředu a jde vidět, že se to daří. Momentálně má AWS na svém účtu přes 6,87 miliard dolarů  volně k dispozici pro rozvoj, informuje VB.

Jejich největší konkurencí na tomto poli je HP a Rackspace. Firmy, které musely v poslední době značně změnit strategii, aby dokázaly držet krok s inovativním přístupem Amazonu. Mezi aktuální klienty AWS se řadí i spousta, dnes již obrovských, startupů jako Airbnb, Spotify, Foursquare nebo firem jako Netflix, UnileverAdobe. Všichni si chválí především možnost neomezeného škálování výkonu a prostoru, přesně podle potřeb.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym