Tohle je plán Elona Muska na rozšíření rychlého a bezplatného internetu do celého světa

elonmusk
0Zobrazit komentáře

Po nedávném, pro někoho trochu kontroverzním, nápadu Elona Muska na odkoupení jeho kdysi spoluzaložené společnosti SolarCity, která se soustředí na instalaci solárních panelů do firem a domácností, a kterou založil se svými bratranci, za 2,8 miliardy dolarů, přišel Elon s další na první pohled bláznivou myšlenkou, kterou ale chce uvést do reality již během několika let.

Do 5 let by totiž chtěl pod SpaceX vytvořit speciální divizi, která by měla přivést na oběžnou dráhu až 4000 výkonných satelitů, které budou schopny šířit signál rychlé Wi-Fi do oblastí, kde je momentálně slabé pokrytí. Takto šířený internet by pak měl být pro jeho spotřebitele pochopitelně zdarma. Prvotní idea prý vznikla v lednu a nyní proběhl oficiální návrh pro regulatorní orgány.

kutcher

Přečtěte si takéTech celebrity s kořeny v Česku: Nechybí zakladatel Uberu, ani investor a herec Ashton KutcherTech celebrity s kořeny v Česku: Nechybí zakladatel Uberu, ani investor a herec Ashton Kutcher

Satelity by měly Zemi obíhat rychlostí přibližně 650 kilometrů za hodinu a budou v nižší, než běžné výši, čímž lze zajistit to, že pouze několik tisíc z nich pokryje všechny zásadní oblasti. Na celé věci ovšem není složitý onen proces vypuštění satelitů na oběžnou dráhu, jako spíše náklady, které jsou spojené s jejich pořízením.

spacex

SpaceX by k tomu chtěl využít své vlastní rakety Falcon 9, které by měly satelity vynést na oběžnou dráhu, protože je to jediná technologie, která si díky svým úspěšným znovupřistáním vydobyla kredibilitu, informuje server Independent.

Foto: OnInnovation / Flickr

Diskuze (0)

Novinka

Anonym