Na dalším setkání Backendisti.cz se představí zástupci SpaceKnow, Kiwi i IBM

Jiří SvobodaJiří Svoboda

0Zobrazit komentáře

Série pravidelných setkání pro zájemce o backendové, serverové a cloudové technologie Backendisti.cz po třech měsících pokračuje dále. I tentokrát se akce pod vedením hlavního organizátora Viktora Stískaly z českého fintech startupu Twisto, odehraje v nových prostorách a své zkušenosti přijdou sdílet zástupci málokomu neznámých firem.

Jak spočítat auta pomocí satelitů

O první bod programu se postará Matěj Laitl z českého startupu SpaceKnow, který se zabývá analýzou ekonomických dat ze satelitních snímků.  Firma, kterou před lety založili Pavel Machálek, bývalý zaměstnanec NASA, a Jerry Javornický, zakladatel eM Clienta, v únoru oznámila investici 4 miliony dolarů, konkrétně Matěj Laitl ale jakožto backend a python developer poví více o tom, jak lze pomocí satelitů, neuronových sítí či Google Cloudu analyzovat množství obrazových dat a získat tak cenné informace pro soukromé i byznysové účely.

strv-kancelare_2

Přečtěte si takéSTRV spouští druhý ročník vzdělávacího programu pro 25 juniorních vývojářů a designérůSTRV spouští druhý ročník vzdělávacího programu pro 25 juniorních vývojářů a designérů

Celý web v JavaScriptu

Javascript na serveru není žádná novinka, problém ale nastává, když je potřeba na Java Scriptu postavit celý web. Elegantní řešení ale může poskytnout Next.js, a tom, jak rychle a efektivně ho lze použít poví více Michal Sänger, JavaScript Tech Leader v Kiwi.com, původně českém startupu, který se dnes v globálním měřítku zabývá online prodejem letenek.

backendisti3

Backendisti #5 v kancelářích startupu Ackee

O Kiwi během večera ostatně ještě bude slyšet. V krátkém talku totiž vystoupí i výherce Traveling Salesman Challenge, soutěže, kterou tato brněnská firma spustila za účelem získání nejlepšího algoritmu pro vyhledávání kombinací jednosměrných letů mezi třemi a více městy. Byť se to totiž na první pohled nemusí zdát, jedná se o velmi palčivý problém, ostatně více jsme o něm psali zde. Obsah poslední přednášky, kterou provede některý ze zástupců světoznámého IBM, bude ještě upřesněn.

Backendisti #6 se uskuteční v pondělí 19. června od 18:00 v žižkovském Kinu Aero, na adrese Biskupcova 31. Vstup je jako vždy zdarma, stačí se zaregistrovat přes Eventbrite.

back

Viktor Stískala