Brněnský vyhledávač letenek Kiwi.com nabízí za vyřešení složitého algoritmu cestu kolem světa

dlouhykiwi3

Oliver Dlouhý

Tuzemský startup Kiwi.com, který v půlce minulého roku rebrandoval z původního jména SkyPicker, se neustále snaží o vybudování pozice jedničky na trhu s vyhledáváním letenek. Ať už k tomu má pomoci integrace s Google Flights, kde je nyní možné rezervovat letenky přímo jeho prostřednictvím nebo nedávné najmutí marketingového ředitele z American Airlines.

Kiwi.com ovšem již dlouhodobě řeší jeden z problémů, který trápí většinu podobných společností už dlouhé roky. Tím je vymyšlení fungujícího algoritmu, který bude schopen smysluplně kombinovat jednosměrné lety mezi více městy, a to třeba i v rámci jediného dne. Podobných služeb využívají především obchodní cestující, kteří v daných destinacích tráví od několika hodin po pár dnů.

MarvannShama

Přečtěte si takéSTRV investovali do českého startupu OneProve, který odhaluje padělky pomocí umělé inteligenceSTRV investovali do českého startupu OneProve, který odhaluje padělky pomocí umělé inteligence

A právě pro vyřešení tohoto problému nyní brněnský startup spustil soutěž s názvem Travelling Salesman Challenge, ve které je cílem během necelých 14 dnů naprogramovat řešení. Že to bude nelehký úkol dokazuje fakt, že jen při kombinaci 10 měst jde o 300 tisíc možností letů, při 15 městech už jde číslo k 87 milionům. A na to vše by měl být nový algoritmus, s cílem na co nejlepší cenu, schopen odpovědět do 30 sekund.

kiwicom

Přihlášení dvou až tříčlenných týmů do soutěže je možné do 5. března, tedy do konce tohoto týdne, s tím, že řešení je pak nutné zaslat do 19. března. Každý z týmů dostane pro vývoj přístup na VPS od Kiwi.com, kde může s kódem pracovat. Hlavní výhrou je poté cesta kolem světa pro celý tým pro první místo, 600 eur v kreditu na letenky pro druhé místo a 400 eurový kredit pro místo třetí.

kiwidev

Tým vývojářů v brněnském Kiwi.com

Podrobnější zadání soutěže je přímo na oficiálním webu – detaily k samotnému scoring systému jsou k dispozici na GitHubu.