Český startup Spaceknow na analýzu satelitních snímků získává investici 4 milionů dolarů

spaceknowfounders
0Zobrazit komentáře

Původně pražský startup z rukou bývalého zaměstnance NASA Pavla Machálka a zakladatele eM clienta, Jerry Javornického, Spaceknow, jsme podrobněji představili v koncem minulého roku, s tím, že jde o firmu, která analyzuje satelitní snímky a sbírá z nich užitečná data pro další využití.

Server Financial Times nyní informoval o tom, že startup získává investici ve výši 4 milionů dolarů, tedy přibližně 101 milionů korun, od německé investiční firmy BlueYard Capital a posunuje svoji valuaci na odhadovanou hranici mezi 17 a 18 miliony dolarů. Celková výše proinvestované částky do startupu se tak tímto přehoupla přes 5,5 milionů dolarů.

newton

Přečtěte si takéIsaac Newton byl jeden z prvních na světě, kdo přišel o desítky milionů při obchodu s akciemiIsaac Newton byl jeden z prvních na světě, kdo přišel o desítky milionů při obchodu s akciemi

K tomu dodává Pavel Machálek, jeden ze spoluzakladatelů Spaceknow:

„Jsem nadšen tím, že můžeme do rodiny Spaceknow přivítat BlueYard Capital. Pracujeme tvrdě na tom, abychom byli schopni přinášet transparentní satelitní snímky v kombinaci se strojovým učením a umělou inteligencí, a vytvořit tím úspěchy ve finanční, obranné a konstrukční oblasti.”

Vývoj ve Spaceknow funguje kompletně z karlínské pobočky, s tím, že vedení je v San Franciscu. Cílem startupu je poskytovat cenná data investorům, kteří se tak lépe dokáží orientovat na mnohdy neprůhledných trzích, především pak v čínských průmyslových oblastech. Jejich technologie umělé inteligence pak jednotlivé snímky zpracovává a automaticky předkládá v reálných číslech.

spaceknow1

Mezi posledními novinkami ze Spaceknow se objevil nástroj Social Media Photos, který je přímo integrovaný ve Spaceknow Analytics, a dokáže podle určité lokace na mapě vyhledat navázané fotografie z historie. To pak lze samozřejmě využít pro další automatizovanou analýzu dat a zrychlení práce.

spaceknowanalytics

Foto: NASA, CrunchBase

Rubriku Startupy podporujíjt-retina