Slevomat míří do prodeje. Cena se vyšplhá až na 1,5 miliardy korun

slevomat2

Je to již něco málo přes 7 let od doby, kdy byl oficiálně spuštěn Slevomat.cz, kdysi první slevový server v Česku vůbec, který založil a několik let vedl podnikatel Tomáš Čupr – později vlastník rozvozové služby Damejidlo.cz a nyní Rohlik.cz. O tři roky později měl Slevomat již miliardový obrat a v zádech i dvě zajímavé investiční skupiny, Enern a Miton.

Denně se na Slevomatu objeví 200-300 tisíc uživatelů, celkově pak server prodal minimálně jeden slevový kupon již 1,5 milionu lidí. Teď se ovšem chystá velká změna – Slevomat se totiž prodává, a to v transakci, která by se mohla vyšplhat až na 1,5 miliardy korun. Dle serveru E15.cz je momentálně firma v poslední fázi prodeje a spolu s kupujícím řeší audit a další tzv. due diligence.

zonk111

Přečtěte si takéNa české P2P půjčovací službě Zonky.cz se půjčila již miliarda korun

Kupující prozatím znám není, dle informací by ale mělo jít o jednoho ze dvou českých či ze dvou zahraničních zájemců, mezi kterými se potencionálně může objevit mediální skupina Mafra, stejně jako americký slevový server Groupon, který rozšiřuje své evropské akvitity.

Chytilová_Slevomat

CEO Slevomatu, Marie Chytilová

Ve Slevomatu drží nejvyšší podíl jablonecká investiční společnost Miton s přibližně 55% podílem, dále pak pražský Enern s cca. 35 procenty a minoritu také nizozemský In-Bridge B.V..