Muskova The Boring Company může stavět hyperloop na důležitém území pro budoucí spoj New York–Washington, D.C.

Filip HouskaFilip Houska

musk

Elon Musk

0Zobrazit komentáře

Ultrarychlým přepravním systémem hyperloop se nezabývají jen společnosti třetích stran (jako například Virgin Hyperloop One, do které nedávno vstoupil miliardář Richard Branson), ale i samotný tvůrce tohoto konceptu – Elon Musk. Ten se svou společností The Boring Company chce vytvořit vlastní podzemní hyperloop a nově získává klíčové povolení pro naplnění jeho vize.

Není tomu tak dávno, co jsme vás informovali, že první trasa, kterou chce Musk s The Boring Company vybudovat, se potáhne od New Yorku do Washingtonu, D.C. S tímto plánem se pojí různé schvalovací procesy vlád příslušných států, přes které tato podzemní dráha povede. Jedním z nich je i Maryland, který tuto iniciativu oficiálně schválil.

Lyft_PressKit_01

Přečtěte si takéPřepravní startup Lyft získává miliardovou investici od Alphabetu s valuací 11 miliard dolarůPřepravní startup Lyft získává miliardovou investici od Alphabetu s valuací 11 miliard dolarů

The Boring Company může na základě vyjádření starosty Marylandu Larryho Hogana začít kopat 16,5kilometrový tunel na území tohoto státu, konkrétně pod státem vlastněnou částí silnice Baltimore–Washington Parkway. Očekává se, že se zpočátku začne s dvěma podtlakovými tunely o délce 56 kilometrů.

„Je to skutečné a vzrušující. Slovo „transformace“ může být nadužívané, ale toto je technologie, která jakékoliv jiné technologie výrazně předbíhá. A bude tady,“ komentuje Muskovu vizi Pete Rahn, tajemník pro marylandské ministerstvo dopravy, pro server Los Angeles Times.

Necelá půl hodina a pár zastávek

V případě, že vše půjde podle multimiliardového plánu, budou cestující schopni dorazit z New Yorku do Washingtonu, D.C. (a naopak) za 29 minut. Do tohoto limitu se počítají i dvě zastávky v Baltimoru a Filadelfii.

Foto: Elon Musk/PR

Diskuze (0)

Novinka

Anonym