Muskova The Boring Company získala povolení na výstavbu prvního podzemního tunelu

Šéf Tesly Elon Musk

Foto: TED / Flickr

Představenstvo města Hawthorne, které leží jižně od centra Los Angeles, během včerejška příjemně překvapilo Elona Muska a jeho The Boring Company, která se snaží o zrychlenou přepravu vozidel za pomocí podzemních tunelů. Firma totiž získala povolení na výstavbu takřka 2 míle, něco málo přes 3 km, dlouhého testovacího tunelu ze svého ústředí směrem do centra města.

Tunel by měl být umístěn zhruba 13,5 metru pod zemí a prozatím není jisté, jestli se po vlastní výstavbě ponechá a nebo bude po důkladném otestování a ověření konceptu zasypán, případně zalit betonem. Schválení městem bylo pro The Boring Company v tomto případě ovšem jednodušší, protože celý tunel vede přes již aktuálně firmou vlastněný pozemek, tedy ne přes cizí komerční nebo rezidenční pozemky.

rapidm

Přečtěte si takéMartin Šťáva a David Drobík z STRV: o náš nový projekt Rapid.io se zajímal i Peter Thiel

Podle The Verge tak zbývá už jen poslední povolení a stavba může začít. The Boring Company navíc město ubezpečila, že pokud by se vyskytl sebemenší problém, stavební práce budou okamžitě ukončeny. Jde tak spíše o otestování první takové stavby, než budoucího provozu, a na úspěchu či neúspěchu bude záležet celá budoucnost nejen této společnosti, ale například i budoucí infrastruktury Hyperloopu.

boring
tunel

Trasa chystaného tunelu

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.

CC25

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy

Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek ze světa byznysu a startupů.