Tvůrce popkulturního seriálu Simpsonovi Matt Groening vydá v srpnu nový seriál pro Netflix

Filip HouskaFilip Houska

D34B13EB-BB19-486D-BB3F-C6EAB565D321
0Zobrazit komentáře

Na Netflix se brzy dostane další lákavý seriál. Tvůrce kultovních animovaných sérií Simpsonovi a Futurama Matt Groening se dohodl s vedením stojícím za nejrozšířenější filmovou platformou současnosti na uvedení nového komediálního/fantasy seriálu pod názvem Disenchantment. První díl seriálu, jehož grafická stránka přesně kopíruje Groeningův specifický rukopis, odstartuje již 17. srpna.

Chystaný seriál bude zasazen do období středověku, přičemž celý děj se bude točit okolo magického království označovaného jako Dreamland. Oproti zmíněným Simpsonovým však nebude určen vyloženě pro dětské publikum – hlavními tématy mají být „život a smrt“, „láska a sex“ a dle slov samotného Groeninga i „návod, jak se smát ve světě plného utrpení a idiotů“.

D80368E1-0E17-4ACA-AA07-8D1926455431

Přečtěte si takéZ Uberu odchází produktový ředitel Jeff Holden, který vedl vývoj létajících taxi uberAIRZ Uberu odchází produktový ředitel Jeff Holden, který vedl vývoj létajících taxi uberAIR

Právě o tento scénář se mají starat zejména tři hlavní animované postavy – mladá princezna a současně silná alkoholička Beam, kterou mají doprovázet elf Elfo a „osobní ďábel“ Luci. O bližších zápletkách se divácká základna Netflixu, která čítá až 125 milionů aktivních uživatelů, dozví 17. srpna, kdy bude mít debut první epizoda z premiérové desetidílné série. A jelikož Netflix čeká úspěch, předobjednal si rovnou další sérii, plánovanou na příští rok.

Groeningova značka je stále silná

O úspěších amerického karikaturisty a tvůrce jedněch z nejoblíbenějších animovaných seriálů všech dob Mattu Groeningovi nikdo nepochybuje. Vždyť se mu podařilo spolu s producenty Jamesem L. Brooksem, Alem Jeanem a Samem Simonem stvořit fenomén žluté rodinky Simpsonových, která se od roku 1989 stále objevuje na obrazovkách s novými díly. Za zmínku pochopitelně stojí i Futurama, která sice před pěti lety skončila sedmou sérií, ale své fanoušky si i díky ikonickým postavám Frye nebo Bendera stále drží.

00D548E4-574D-48D6-93C1-45C3962EDEE3

Matt Groening na konferenci Comic-Con v San Diegu v roce 2011

Netflix tak disponuje dalším esem v rukávu, díky kterému může opět posílit svou pozici na trhu streamingu filmů a seriálů. Například před pár dny oficiálně potvrdil, že bude vysílat originální pořady produkované bývalým prezidentem USA Barackem Obamou a jeho manželkou Michelle. Nehledě na to, že ve svém repertoáru má i masově oblíbené seriály jako Stranger Things, Narcos či House of Cards a mnoho vlastních filmů.

1913FE4E-7162-4C6A-8639-57DB03F42E00

Foto: moviemaniacsDE (reprofoto, YouTube); Cage Scidmore (Flickr)