První plně elektrické sportovní Porsche dostalo název Taycan a na trhu se objeví příští rok

porsche-4

Chystaný elektromobil od Porsche, který nedávno získal oficiální jméno Taycan.

0Zobrazit komentáře

Trh s automobily pomalu, ale jistě, míří k snižování emisí a k alternativním pohonům, mezi kterými jednoznačně vede plyn a elektřina. Automobilky se tak snaží ke každému ze svých modelů přidat alespoň jednu takovou alternativu, a to včetně značek jako Audi, BMW, Porsche nebo třeba Ferrari. Právě Porsche je ale ze sportovních elektrických vozů s vývojem nejdál.

Již příští rok má totiž na trh vydat svůj první plně elektrický automobil s označením Porsche Taycan – název byl ohlášen během včerejšího dne a design i parametry automobilu budou vycházet z koncepčního modelu Mission E, který Porche již delší dobu testuje. Taycan by měl mít 600 koní, dostat se z 0 na 100 km/h za 3,5 vteřiny, maximální rychlost 250 kilometrů za hodinu a dojezd s plnou kapacitou baterie přibližně 550 kilometrů.

facem

Přečtěte si takéČeský startup Facemoji spouští službu, se kterou si lze vytvořit vlastního avatara pro videohovoryČeský startup Facemoji spouští službu, se kterou si lze vytvořit vlastního avatara pro videohovory

Baterie Taycanu by se měly být schopny dobít do 80 % kapacity za zhruba 20 minut, a to na jedné z nabíjecích stanic ze sítě, kterou Porsche začalo postupně budovat a kterou chce mít propojenou s každým svým prodejním místem. Cena elektrického Porsche bude na evropském trhu začínat na 1,85 milionech korun a automobil bude plný moderních technologií.

taycan

Ať už je to středový dotykový panel na ovládání všech funkcí vozidla, sportovní digitální budíky nebo ovládání hlasitosti rádia či jízdních režimů gesty a pohyby očí či obličeje. Aktuálně jde asi o nejsilnějšího možného konkurenta Tesle, která má nyní na trhu již tři různé modely elektrických vozidel a v příštích letech chce vydat také novou podobu supersportu Tesla Roadster.

Galerie Porsche Taycan, potažmo Mission E:

porschetaycan
porsche-3
porsche-1
porsche
porsche
porsche-5
porsche

Foto: Porsche