Tesla poprvé překonala hranici 5000 vyrobených kusů Modelu 3 týdně

model3
0Zobrazit komentáře

Po mnoha úskalích, které potkaly Teslu od posledního čtvrtletí minulého roku, se podařilo kalifornské automobilce Elona Muska konečně dosáhnout 5 tisíc vyrobených kusů elektromobilu Tesla Model 3 týdně. Vyplývá to z informací několika zaměstnanců společnosti a příspěvku Muska na svém Twitteru. Dle něj se tak Tesla stala opravdovou automobilkou.

Pro Teslu byla výroba Modelu 3 dlouhodobým problémem. Již do konce roku 2017 měla dosáhnout produkce nových kusů hranice pěti tisíc, ale až do minulého měsíce pořád byla čísla v nižších řádech. Automobilce se podařilo číslo navýšit maximální vytížeností výrobní linky, stejně jako vybudováním provizorního „stanu“, ve kterém byly vyráběny další kusy. Číslovku 5000 poté automobilka překonala jen chvíli po půlnoci ze soboty na neděli, kdy byl oficiální konečný termín.

alza-111

Přečtěte si takéAlza spustila prodej kryptoměn ve svých platebních terminálechAlza spustila prodej kryptoměn ve svých platebních terminálech

Celkově se během posledních 7 dní Tesle podařilo vyrobit 7000 kusů vozidel a nyní pověst automobilky a obecně i Elona Muska v pozici CEO závisí na tom, zda si dokáže firma tato skvělá čísla udržet bez ztráty kvality. Jedině to jí totiž může dovést k dalšímu cíli 6 tisíc kusů od příštího měsíce a profitability již ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Problémy vznikaly především na straně automatizace výroby, kterou sám Musk popsal jako příliš přehnanou – Tesla se totiž soustředila na nové technologie a snahu o pokrok dopředu tak moc, že si kolem sebe vytvořila množství zbytečných problémů. Hodnota Tesly vzrosla díky těmto pozitivním zprávám na hranici 58,2 miliardy dolarů.

musk

CEO Tesly Elon Musk

Foto: Tesla