Na soutěž FutureNow Startup Awards poprvé míří i čtyři české startupy. Podívejte se, které to jsou

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

0Zobrazit komentáře

Soutěž Startup Awards dosud byla jednou z největších startupových soutěží na Slovensku a letos ji čeká zásadní proměna. Poprvé se otevře mladým inovativním firmám z celé střední Evropy, a tak do Bratislavy přijedou premiérově soutěžit také české startupy. Ze 128 přihlášených startupů poslala porota do semifinále celkem 24 firem, mezi nimiž jsou čtyři čeští zástupci.

Stejně jako v loňském roce se i letos Startup Awards koná v rámci konference FutureNow, která proběhne 24. října v bratislavské Refinery Gallery s cílem ukázat ty nejnovější technologie a inovativní firmy, tentokrát rovnou z celého regionu. Celkem dvanáct finalistů bude bojovat o hlavní výhru ve výši 20 tisíc eur (přes půl milionu korun).

O finálovou účast bude čtyřiadvacet startupů ze Slovenska, České republiky, Rakouska, Maďarska a Polska bojovat během třídenního FutureNow Bootcampu, který proběhne od 19. do 21. října v resortu X-Bionic Sphere ve slovenském Šamoríně. Startupy se tu potkají s předními investory z celého středoevropského regionu a vedle toho, že budou soutěžit o postup do finále Startup Awards, si mohou zajistit i případnou investici.

futurenow2017_4

Soutěž Startup Awards je letos otevřena pro startupy z celé střední Evropy

Prvním sítem ze 128 přihlášených startupů prošla i čtveřice českých projektů. Na Bootcampu se představí Clever Farm, který chce přinést revoluci do zemědělství, fitness aplikace Flex pro Apple Watch, první suchá pleťová maska na světě [n]fibrecare a simulační hra Behavera, jež pomáhá při náboru zaměstnanců.

Dvanáct vybraných startupů se pak představí při finálovém večeru, který proběhne na konferenci FutureNow. Ta letos nově vedle konference a startupové soutěže nabídne také workshopy a dvoudenní doprovodný festival, který proběhne v ulicích Bratislavy.

Lander_Rover_moving_A_16x9

Přečtěte si takéJaponský startup míří na Měsíc, pomocí raket SpaceX tam poletí už za dva rokyJaponský startup míří na Měsíc, pomocí raket SpaceX tam poletí už za dva roky

Na festival pak naváže samotná konference, která se odehraje 24. října v Refinery Gallery v Bratislavě. Dorazí na ni více než 18 odborníků z celého světa, přičemž řešit se bude především budoucnost dat, práce a vzdělávání. Hlavními ohlášenými hvězdami konference jsou spolutvůrce Skypu Jonas Kjellberg či tvůrce mobilní hry Angry Birds Peter Vesterbacka.

futurenow2017_3

Letos na konferenci FutureNow vystoupí dvě desítky spíkrů z celého světa

Vstupenky na FutureNow 2018 můžete zakoupit za 150 eur (necelých 3 900 korun), přičemž v ceně je zahrnuta konference, startupová soutěž, networking zóna a catering.