Čeští vývojáři z The Funtasty představili nové moderní sídlo v Brně. Podívejte se, jak vypadá

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Českým vývojářským firmám a digitálním agenturám se v posledních letech po ekonomické a klientské stránce daří, a tak si mohou po vzoru zahraničních společností dovolit investovat stále větší finanční prostředky i do zlepšování firemní kultury a kancelářských prostor.

Mezi inspirativní prostory v tomto směru patří kanceláře stálic tuzemské scény: Bubble, Ackee, STRV nebo 2Fresh. Nyní se mezi ně zařadilo i sídlo mobilního vývojářského studia The Funtasty, které v minulosti vyvinulo mobilní aplikace pro rezervační platformu Restu, společnost Cybex a nedávno představilo také službu Grason, která propojuje restaurace a brigádníky.

Firma, která na domácím trhu působí od roku 2012, se rozhodla přestěhovat do nového sídla v Brně, nacházejícím se v prostorech bývalého parkovacího domu Rozmarýn a finální podoba, kterou si vzalo na starost architektonické studio Perspektiv, opravdu stojí za to.

funtasty-brno-kancelare-13

Breakout zóna

„V kompaktním prostoru, kterým ještě donedávna křižovaly desítky aut denně, vznikla plnohodnotná kancelář bez kompromisů. Realizace komplexně vybaveného kancelářského prostředí, za které by se nemusela stydět ani několikanásobně větší firma, přinesla společnosti The Funtasty svobodu, flexibilitu a možnost pořádat společenské akce a eventy v prostorné komunitní zóně, kterou bohatě zásobuje firemní kuchyň s výhledem do Kounicovy ulice. Snahou autorů interiéru bylo pracovat s odkazem parkovacího domu a pozůstatky jeho svérázné estetiky. Krom šikmé vzpěry a ocelového táhla zde po původním účelu objektu zůstal velkorysý prázdný prostor, umožňující volný a otevřený přístup k řešení dispozice. Jednotlivá pracoviště od sebe pocitově oddělují poloprůhledné boxy zasedacích místností. Celistvý a všemi směry průchozí prostor je transformován v soustavu různě exponovaných pracovních zálivů, křižovatek sloužícím ke krátkým poradám, zasedacích místností několika měřítek a míst určených k odpočinku a zábavě.

Technologickým srdcem kanceláře je Device Lab, rafinovaná knihovnička mobilních zařízení, na kterých kodéři a developeři testují vznikající aplikace. Díky promyšlené konstrukci působí tablety a telefony na poličkách jako právě odložené knížky, nikoli jako komplikovaná dokovací stanice, kterou Device Lab ve skutečnosti je. Tento kultivovaný dialog kontrastů – zdánlivě protichůdných technologických postupů, materiálů a barev – je přítomen na každém kroku. Kombinace studených a teplých odstínů v různých poměrech vytváří spolu s vrstvením průhledných a poloprůhledných konstrukcí iluzí hloubky a dalekých průhledů. Měkké, hřejivé dřevo smrkových latí a chladná, tvrdá plocha copilitových panelů si mezi sebou občas sice vymění pár ostrých slov, v důležitých záležitostech se však shodnou. Tam, kde je to třeba, vymezují pracoviště a prostory spolupráce, jinde zase spojují komunitu. Nahý a odhalený technologický strop, který jakoby si přes sebe právě přetáhl bílý závoj, mezitím potichu tepe a tluče.

Kancelář je vybavena na míru vyráběným nábytkem, který splňuje vysoké estetické a funkční požadavky klienta, na návrhu stolů se s architekty podíleli čeští designéři z Master & Master. Český design promluvil také do výběru svítidel, komunitní hotdesk osvětlují zavěšená svítidla Whistle od značky Brokis. Kompletní realizace je podtrhnutá grafickým řešením coby vtipně pojatou kronikou společnosti. Svými grafikami a ilustracemi rozzářila novou brněnskou základnu The Funtasty výtvarnice Karolína Stryková,“ říká Studio Perspektiv

Lokalita: Brno, Česká republika
Datum dokončení: 2018
Velikost: 330 m2
Design:  Studio Perspektiv
Fotky: Boysplaynice

funtasty-brno-kancelare-12

Logo The Funtasty

funtasty-brno-kancelare-13

Breakout zóna

funtasty-brno-kancelare-1

Koridor

funtasty-brno-kancelare-3

Pracovna

funtasty-brno-kancelare-4

Pracovna

funtasty-brno-kancelare-2

Jednací místnost

funtasty-brno-kancelare-5

Breakout zóna

funtasty-brno-kancelare-6
funtasty-brno-kancelare-7

Privátní pracovní prostor

funtasty-brno-kancelare-8

Privátní pracovní prostor

funtasty-brno-kancelare-9

Privátní kancelář/Privátní pracovní prostor

funtasty-brno-kancelare-10
funtasty-brno-kancelare-11

Jednací místnost

funtasty-brno-kancelare-14

Breakout zóna/kuchyně

funtasty-brno-kancelare-15

Kuchyně

funtasty-brno-kancelare-16

Jednací místnost

Diskuze (0)

Novinka

Anonym