Přehlídka aplikací AppParade mění majitele. Od Médiáře ji kupuje vývojářské studio Synetech

Michal PtáčekMichal Ptáček

Přehlídka mobilních aplikací AppParade pořádaná internetovým magazínem Médiář, respektive jeho mateřskou společností News Media, se v průběhu své desetileté existence zařadila díky svému celkovému konceptu a zároveň specifickému humornému provedení k nejkultovnějším vývojářským akcím na českém trhu. Svou měrou k tomu přispěla i pravidelná účast nejlepších mobilních vývojářů ze všech koutů České republiky, věcné ceny a také moderátorská dvojice Ondřej Aust a Marek Prchal, která v tomto složení od roku 2010 uspořádala celkem 30 přehlídek.

Pro nadcházející rok nicméně AppParade, pořádanou pravidelně v prostorách letenského kina Bio Oko, čeká velká změna, protože soutěž mění majitele. Od Médiáře ji kupuje tuzemské vývojářské studio Synetech, které se bude snažit v posledním roce lehce uvadající koncept oživit a udělat z něj znovu událost, na které se budou pravidelně předvádět ty nejlepší mobilní aplikace od českých a slovenských vývojářů. Částku, za kterou předání AppParade do nových rukou proběhlo, obě strany odmítly komentovat.

mediar

Zleva Eva Mečlová a Vratislav Zima ze Synetechu a Ondřej Aust a Michal Bařina z News Media

„S akcí se za tu dobu spojil nebo se na ní ukázal každý, kdo v oblasti vývoje mobilních aplikací v Česku hrál významnou roli. Letos už jsme cítili, že akce potřebuje nový impuls, novou energii. Zájem Synetechu přišel právě včas,“ říká o AppParade její zakladatel Ondřej Aust

starcity9

Přečtěte si takéV San Francisku vzniká experiment ve skupinovém bydlení. Výhodou je cenová dostupnost i moderní designV San Francisku vzniká experiment ve skupinovém bydlení. Výhodou je cenová dostupnost i moderní design

Změna se dotkne celkového programu i konceptu přehlídky, včetně většího zapojení ze strany soutěžících. Vývojáři si totiž předem vždy sami zvolí téma AppParade – nejlépe takové, které bude reflektovat prvky, jež soutěžící využili v přihlášené soutěžní aplikaci. Srovnávání aplikací ale zároveň nově doplní diskuze o trendech v oboru a přednášky od různých hostů.

To, jak moc se bude nové AppParade dařit, se dozvíme už 25. února, kdy nový majitel v prostorách holešovického Vnitrobloku uspořádá premiérový díl. Moderování akce nicméně zůstane i nadále pod taktovkou šéfredaktora magazínu Médiář Ondřeje Austa.

ap1

Jedna z proběhlých přehlídek AppParade