Česko-finský 720 Degrees řeší kvalitu vzduchu v budovách. Od J&T a dalších vybral už 91 milionů korun

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

tomas-novotny-720degrees1

Tomáš Novotný, zakladatel 720 Degrees

0Zobrazit komentáře

Už přes šest let roste v Helsinkách startup 720 Degrees, který má významnou českou stopu. Založil ho totiž Tomáš Novotný a postupně ho s českými a finskými kolegy vypracoval mezi lídry oboru optimalizace budov s důrazem na kvalitu životního prostředí. Začátkem roku 720 Degrees ohlásili nové kolo financování, do něhož se opět zapojila i česká venture kapitálová firma J&T Ventures.

Česko-finský startup 720 Degrees přináší nástroje pro optimalizaci správy budov s ohledem na zdraví, produktivitu a spokojenost zaměstnanců. Ke všemu je využívána umělá inteligence, která díky analýze dat z budov v reálném čase automaticky vytváří doporučení pro zlepšování prostředí. Na vývoj svého unikátního řešení vybrali 720 Degrees už téměř 100 milionů korun.

Investičních kol má za sebou helsinský startup již několik s tím, že v aktuálním kole získal vůbec nejvyšší částku ve výši 2,9 milionu eur. Celkem pak již 3,54 milionu eur, tedy přes 91 milionů korun, přičemž mezi hlavní investory vždy patřili jak čeští J&T Ventures, tak evropská venture kapitálová platforma Pi Labs, která se soustředí výhradně na technologie v budovách (proptech), s přispěním dalších investorů.

tomas-novotny-720-degrees

Tomáš Novotný, zakladatel 720 Degrees

Oblast tzv. zdravých budov se stává stále významnějším tématem, s čímž souvisí právě i rychlý rozvoj helsinského startupu, který Tomáš Novotný založil ve Finsku, kam se odstěhoval během svého prvního podnikání v Česku. Developeři chtějí stále více začleňovat do stavebních projektů zelené technologie a 720 Degrees mají dnes několik stovek instalací v bezmála 50 městech napříč osmi státy.

„U velkých realitních investorů máme často zkušenost, že otázka kvality vzduchu je stále vnímána spíš jako nákladová položka. Naše řešení však umožňuje zvýšit hodnotu nemovitosti a současně zajistit zdravé a produktivní pracovní prostředí všem uživatelům. Díky nejnovějším technologiím a analytickým metodám, velkému objemu zpracovávaných dat a aktivní spolupráci s akademickou sférou jsme jedni z nejlepších na světě,“ říká Tomáš Novotný.

zoot

Přečtěte si takéZoot požádal o ochranu před věřiteli. Nové vedení v čele s Lukášem Uhlem se ho pokusí zachránitZoot požádal o ochranu před věřiteli. Nové vedení v čele s Lukášem Uhlem se ho pokusí zachránit

Mezi klienty 720 Degrees patří například GE Healthcare, Newsec, CBRE, Collier, IBM a také město Helsinky, veřejná správa a finský daňový úřad nebo řada škol a univerzit. Loni si navíc startup vybral americký akcelerátor a VC fond MetaProp NYC, který 720 Degrees pomůže se vstupem do Spojených států. Vedle toho ještě dokázal Tomáš Novotný získat dva granty v rámci programu Horizon 2020.

720degrees

„Nová strategická investice pomůže 720 Degrees s dalším vývojem produktu a efektivním škálováním napříč Evropou i Spojenými státy. Společně máme ambiciózní cíle a jsme rádi, že jsou naším investičním partnerem právě Pi Labs, jedno z nejzvučnějších jmen v tomto sektoru,“ komentuje investici Adam Kočík, managing director J&T Ventures.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym