Tvůrci české hry Beat Saber získali prestižní cenu D.I.C.E. za nejlepší hru roku ve virtuální realitě

beckdice

Jedním z investorů je i spolutvůrce hry Beat Saber Jaroslav Beck

0Zobrazit komentáře

V americkém Las Vegas ve středu proběhlo v pořadí již dvaadvacáté předávání prestižních herní cen D.I.C.E., na kterých se mimo obrovských áčkových titulů objevila také česká VR hra Beat Saber, kterou má na svědomí tuzemské studio Beat Games československého tria Jaroslav Beck, Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár.

Včerejším večerem rezonovaly obrovské herní počiny jako God of War, které vyhrálo cenu za nejlepší hru roku, herní režii a také hned sedm dalších cen, Super Smash Bros. Ultimate od Nintenda s cenou za nejlepší bojovou hru, Fortnite za online titul či Red Read Redemption 2 od Rockstar Games za technické zpracování. Vedle těchto cen se ovšem objevila i kategorie „Immersive Reality Game of the Year“, ve které byl nominován výše zmíněný Beat Saber, jakožto vůbec jediný český počin na celých D.I.C.E. Awards.

Konkurenci Beat Saber hravě překonal a odnesl si tak jednu z dalších velmi prestižních cen, pro kterou si navíc přišel na pódium osobně šéf Beat Games a zároveň autor hudby do hry Jaroslav Beck. Ve své krátké řeči poděkoval celému týmu, vyjádřil hrdost k Česku a Slovensku, odkud autoři pochází, a zmínil se o tom, že VR čeká velká budoucnost, které jako jedni z mála věří naplno. Ostatně právě kategorie o hrách ponořující do virtuální reality byla letos vyhlašována teprve potřetí, jak se postupně celý tento trh rozvíjí.

beckcena

Poděkování a výherní obálka, kterou sdílel šéf Beat Games a spoluautor hry Jaroslav Beck

V konkurenci za Beat Saberem byly ve stejné kategorii umístěny hry ASTRO BOT Rescue Mission, se kterou často soupeří v různých kategoriích i na dalších předáváních, Moss, Sprint Vector nebo Transference. Česká hra byla nominována také v kategorii technického zpracování na poli virtuální reality, respektive propojení virtuální reality a fyzického světa. Tam ovšem skončila až za výherním titulem Tónandi.

Česká VR hra sklízí jeden úspěch za druhým, je to pro ni již několikáté ocenění, a za sebou má také velmi dobré hodnocení. Mezi posledními novinkami, které studio chystá, je mimo rozšiřování o další úrovně a novou hudbu také doplnění nejtěžší úrovně, takzvaného Expert módu, o ještě těžší obtížnost s názvem Expert+.

beat-saber-psvr

Beat Saber pro PSVR

Titulky mnoha médií si získal Beat Saber v posledních dnech také díky aktualizaci pro platformu SteamVR od společnosti Valve, kde byli hráči na PC s otáčením zápěstí při švihání ovladači, respektive laserovými meči ve hře, tak rychlí, že museli vývojáři software přenastavit, aby nedocházelo k chybám. Před několika měsíci pak vyšel Beat Saber na platformě PlayStationVR. Přesnější čísla o prodejích na konzoli od Sony sice známa nejsou, ale v listopadu i prosinci šlo o nejstahovanější VR hru na této platformě.

Foto: Reprofoto / IGN (YouTube)

Český e-shop s bytovými doplňky Bonami loni utržil přes miliardu korun. Letos cílí na 1,5 miliardy

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

david-siska

David Šiška, CEO Bonami

0Zobrazit komentáře

Tuzemský e-shop Bonami, který nabízí bytové doplňky a nábytek, má za sebou doslova miliardový rok. V roce 2018 se podařilo Bonami utržit více než 1 miliardu korun s tím, že letos chce přidat další zhruba půl miliardy korun. Vedle České republiky e-shop úspěšně funguje také na čtyřech dalších trzích, přičemž naposledy vstoupilo loni v srpnu do Maďarska. Celkově Bonami za rok 2018 vyrostlo o 38 % a vedle Česka významně posílilo také v Rumunsku (růst o 67 %).

Vedle Česka, Rumunska a Maďarska působí Bonami také na Slovensku a v Polsku a loni prodalo celkem 1,9 milionu kusů zboží. Českému e-shopu se daří růst a získávat zákazníky na všech zmíněných trzích a letos tak chce dosáhnout na tržby ve výši 1,5 miliardy korun. S ohledem na tento cíl přijdou velké investice do dalšího rozšíření skladů a skladových zásob, jelikož se chce Bonami soustředit na růst v segmentu nábytku, a uvažuje také o vlastní dopravě.

Větší zaměření na segment nábytku není v případě Bonami pochopitelně náhodný. Aktuálně se nábytek podílí na obratech ze 38 procent a neustále roste, a to i díky tomu, že nabídka Bonami je významně širší než u velkých kamenných prodejců. Z celkových 65 tisíc položek na Bonami je přes 40 tisíc položek nábytku.

bonami-web

grok-2

Přečtěte si takéNoví virtuální společníci od Groka se utrhli ze řetězuNabízí režim pro dospělé a plánují únos papeže. Noví virtuální společníci od Groka se utrhli ze řetězu

„Tisíce nejoblíbenějších kusů nábytku navíc máme skladem s rychlým doručením a v příštím roce plánujeme skladové zásoby dále navyšovat. Proto jsme v minulém roce zdvojnásobili skladové prostory a letos budeme ve zvětšování skladu pokračovat. Cílem je zvýšení prodejů nábytku o 40 %,“ popisuje strategii šéf Bonami David Šiška (na úvodní fotce).

Vedle rozšiřování sortimentu chce Bonami také zkvalitňovat služby pro své zákazníky, a tak by mělo během letošního roku dojít ve vybraných lokalitách ke spuštění služby montáže a odvozu starého nábytku. V drtivě většině případů dnes již Bonami doručuje nábytek zdarma i s výnosem do bytu. David Šiška o montáži a odvozu starého nábytku aktuálně jedná s dopravci a přiznává, že si možná bude muset Bonami začít budovat vlastní dopravu, protože podobné doplňkové služby jsou pro přepravce problém.