České studio stojící za nejprodávanější VR hrou Beat Saber vypouští hudební balíček s Imagine Dragons

0Zobrazit komentáře

České herní studio Beat Games, které stojí za vůbec nejúspěšnější hrou historie ve virtuální realitě, mělo od vydání svého titulu Beat Saber loni v květnu plné ruce práce nejen se zvládnutím narůstající popularity, ale především s doděláním hry a novým obsahem, který pravidelně přináší. Z titulu, u kterého tvůrci zpočátku očekávali prodej v desítkách tisíc kusů, se stal globální hit, kterého se jen za prvních 10 měsíců prodalo více než milion kusů na dvou platformách, a nezdá se, že by Beat Saber nějak zpomaloval.

Spíše naopak. V poslední době studio stojící za VR hrou, ve které mají hráči za úkol rozbíjet v rytmu hudby světelné boxy laserovým mečem, pracovalo na novém hudebním balíčku, který má navázat na ten předchozí, na němž spolupracovalo s předními DJ. Tentokrát se ovšem vše posunuje na zcela novou úroveň, jelikož Beat Saber do hry oficiálně získal populární americkou skupinu Imagine Dragons.

beatsaber_dragons

Ve spolupráci s ní a se studiem Universal Music tak nově mohou hráči do Beat Saberu stahovat balíček s nejnovějšími hity této kapely, která se v poslední době blýskla například populárními songy jako Bad Liar, Radioactive či Natural. Nový hudební balíček do hry samozřejmě přináší především celé nové úrovně, které mimo hudebního doprovodu a několika standardních obtížností získaly i novou grafiku do pozadí, která je založena na obalu k jednomu z nejpopulárnějších songů Imagine Dragons.

Jelikož se nejedná o zcela unikátní skladby, které by byly vytvořeny přímo pro Beat Saber, největší část celého procesu zabralo vyjednávání a řešení licencí. „Vzhledem ke složitosti licencování hudby jsme celou záležitost řešili téměř čtyři měsíce,“ říká k novému balíčku šéf a spoluzakladatel Beat Games Jaroslav Beck, který má navíc od začátku na starosti veškerý hudební doprovod ve hře.

nasa-iss-international-space-station-astronaut

Přečtěte si takéMezinárodní vesmírná stanice se otevře turistům. NASA bude za jednu noc účtovat 800 tisíc korunMezinárodní vesmírná stanice se otevře turistům. NASA bude za jednu noc účtovat 800 tisíc korun

Oslovil nás přímo Universal Music, slovo dalo slovo a zahájili jsme spolupráci. Kapela navíc byla nakloněna k tomu, aby se jejich hudba do Beat Saberu dostala,“ dodává Beck. Balíček s Imagine Dragons je ovšem pouze začátek, Beat Games mají s Beat Saberem i nadále velké plány a ambice zásadním způsobem změnit přístup k licencování hudby. V budoucnu tak pravděpodobně můžeme očekává mimo dalších novinek i další hudební balíčky se známými skupinami. Dost dobře mohou přes Beat Saber představit i nové album či jednotlivé skladby.

beatsaber1

Tvůrci Beat Saberu: Vladimír Hrinčár, Jaroslav Beck a Ján Ilavský

Imagine Dragons si lze pořídit do Beat Saberu na všech platformách, včetně nového Oculusu Rift, a to za 13 dolarů, tedy necelých 300 korun. Kupovat lze také jednotlivé skladby po 2 dolarech. V balíčku jich je k dispozici celkem deset a jedná se o výběr nejlepších skladeb z posledních dostupných alb. V průběhu léta navíc Beat Saber do hry přinese 360stupňové úrovně, na které láká v ukázce k hudebnímu balíčku.

Novinka studia přichází přesně na čas. Aktuálně totiž v americkém Los Angeles probíhá největší herní konferenci E3 a Beat Saber byl samozřejmě součástí proma od společnosti Sony, konkrétně její konzole PlayStation a platformy PSVR, na které je hra k dispozici.

Různě po Los Angeles má navíc Beat Saber rozmístěny billboardy od firmy Oculus, spadající pod Facebook, který nedávno vypustila na trh zmíněný VR headset Oculus Quest a Beat Saber je samozřejmě jednou z nejpropagovanějších her. Výhodou nového headsetu je především fakt, že není nutné ho připojovat k počítači, takže funguje kdekoliv zcela samostatně.

Právě Beat Saber je aktuálně jedním z hlavních taháků pro nový headset od Oculusu a viceprezident AR/VR Andrew Bosworth na konferenci Code prozradil, že jen za první dna týdny na trhu Oculus prodal obsah pro svůj nový Quest v hodnotě 5 milionů dolarů. Bližší podrobnosti Facebook neprozradil, ale můžeme předpokládat, že i Beat Saber má na tomto čísle svůj zásadní podíl.

Ukázka k novému hudebnímu balíčku: