Český vyhledávač nábytku Favi se přestěhoval do nových kanceláří v Galerii Myšák. Podívejte se dovnitř

Michal PtáčekMichal Ptáček

favi-officeInsider

Foto: Pavel Mikeska

Nové kanceláře Favi

0Zobrazit komentáře

Už přes čtyři roky funguje na internetu česká služba Favi, která umožňuje uživatelům vyhledávat nábytek a dekorace do jejich bytů, domů, chalup a dalších obydlí. Za tu dobu tuzemský startup zvládl obsadit čtyři zahraniční trhy (Polsko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko) a jen v českých reáliích zprostředkovat partnerským obchodům tržby přesahující 2 miliardy korun.

Kvůli svižnému růstu se nyní nábytkářský startup přestěhoval z původního sídla v pražském Karlíně do nových kanceláří v Galerii Myšák. V nově zrekonstruovaných prostorech na ploše 600 metrů čtverečních Favi ve spolupráci s českou designérkou Andreou Fišarovou vybudovalo nové sídlo s důrazem na pohodlnost a komfort přibližně 60 zaměstnanců.

Ti mají v kancelářích kombinující skandinávské a retro prvky s čistým minimalismem k dispozici několik pracovních i relaxačních zón, nap zónu, odhlučněné telefonní budky a v souladu s aktuálními ekologickými trendy v kancelářském designu také 120 živých rostlin.

favi-praha-kancelare-9

Biofilický design je teď v kurzu. V kancelářích Favi najdete přes 120 živých rostlin

 „Zásadním podnětem při zařizování byla prezentace rozmanitosti trhu s nábytkem a zároveň myšlenka, aby se tu každý cítil příjemně. Tyto dva aspekty se potom prolínají celým návrhem,“ uvádí Andrea Fišarová, designérka z Favi.

Kanceláře jsou z drtivé většiny zařízeny nábytkem z e-shopů, jejichž nabídka je dostupná právě na Favi.cz. Jednotlivé sekce celého prostoru jsou navržené v odlišných stylech, ale vždy s důrazem na funkčnost a pohodlí. Zasedací místnosti jsou zařízené ve skandinávském stylu, retro duchu a ta největší je s ohledem na různá využití koncipována minimalisticky.

solitea-tym

Přečtěte si takéČeská fakturační služba iDoklad překonala 200 tisíc uživatelů a spustila novou mobilní aplikaciČeská fakturační služba iDoklad překonala 200 tisíc uživatelů a spustila novou mobilní aplikaci

Pro zaměstnance v nových kancelářích nechybí ani phoneboxy. „Ty odkazují na koncept vyhledávače a na možnost výběru barev při hledání nábytku. Střešní kompozice každého z nich pak vytváří dojem samostatného domova a dovršuje pocit soukromí. Celkové pojetí se potom drží na minimalistické rovině s pastelovými a přírodními momenty,“ říká designérka Andrea Fišarová.

Celý interiér je promyšlený a plný detailů, které zpříjemňují pracovní prostředí. Důležitým prvkem v open space prostoru je pak zeleň. Živých rostlin můžete v kancelářích napočítat až 120 a jsou to také jediné produkty, které nepochází z Favi.cz. „Završením celého konceptu jsou potom drobnosti jako tematické nápisy nebo ikonografie slunce hned u vchodu do kanceláří, aby každý zaměstnanec vcházel a odcházel za přítomnosti slunce,“ dodává designérka.

Podívejte se, jak to vypadá uvnitř.

Lokalita: Galerie Myšák – Praha , Česká republika
Datum dokončení: 2019
Velikost: 600 m²
Design: Andrea Fišarová – Favi Foto: Pavel Mikeska

favi-praha-kancelare-1

Vchod

favi-praha-kancelare-2

Recepce

favi-praha-kancelare-3

Zasedací místnosti

favi-praha-kancelare-4

Zasedací místnosti

favi-praha-kancelare-5

Zasedačka

favi-praha-kancelare-6

Zasedačka

favi-praha-kancelare-7

Hotdesk

favi-praha-kancelare-8

Nap zóna

favi-praha-kancelare-9

Biofilický design je teď v kurzu. V kancelářích Favi najdete přes 120 živých rostlin

favi-praha-kancelare-11
favi-praha-kancelare-12

Kuchyně

favi-praha-kancelare-10

Osvětlení