Česká fakturační služba iDoklad překonala 200 tisíc uživatelů a spustila novou mobilní aplikaci

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

solitea-tym

Foto: Solitea

Tým Solitea: Tomáš Komárek (obchodní ředitel), Tomáš Loukota (ředitel), Ivan Zelenák (ředitel zákaznické péče)

Neodmyslitelnou součástí každého byznysu jsou faktury, kterých se denně vystaví desítky, možná i stovky tisíc. Své o tom vědí ve fakturační službě iDoklad, která u nás patří k nejpopulárnějším řešením na vystavování a evidenci faktur. Jen za loňský rok se přes iDoklad vystavilo celkem 3,65 milionu faktur a v letošním roce by neměl růst nijak zpomalovat, naopak. iDoklad nedávno oslavil překonání 200 tisíc registrací a chystá další novinky.

Několik desítek tisíc nových registrací zaznamenal iDoklad za poslední více než rok i přesto, že se rozhodl téměř před dvěma lety zpoplatnit většinu svých služeb, které do té doby nabízel zdarma. Bezplatná zůstala jen základní funkcionalita. Podle společnosti Solitea, která službu provozuje, dnes faktury přes iDoklad vystavují každý měsíc desítky tisíc uživatelů v České republice a na Slovensku.

„iDoklad byl osm let zdarma, placený začal být až předloni a drtivá většina uživatelů u nás zůstala, což nás utvrzuje v tom, že stavíme kvalitní produkt, za který jsou lidé ochotní platit,“ říká Tomáš Loukota, ředitel společnosti Solitea Česká republika. Fakturační služba v letošním fiskálním roce, končícím v červnu, dosáhne na výnosy přes 34 milionů korun, což bude představovat mírný meziroční růst poté, co loni služba utržila 28 milionů.

idokladapp

Vedle klasického webového rozhraní iDoklad představil také zbrusu novou mobilní aplikaci, která se pro podnikatele a živnostníky stává stále důležitějším pomocníkem v terénu. Základní úkony, jako je vystavování či prohlížení faktur, udělají rychle přímo v aplikaci a letos mají navíc přijít další funkcionality, které možnosti mobilního iDokladu ještě posunou.

„Mobilní aplikaci jsme spustili s funkcemi, kterými podnikatelé vyřeší své nejběžnější potřeby související s fakturováním. Letos ale chystáme další nové funkce s tím, že zůstane zachována maximální jednoduchost a intuitivnost celé aplikace,“ prozrazuje Loukota, jelikož si jeho tým uvědomuje, že právě v rychlosti a jednoduchosti při práci v terénu je síla podobných služeb.

revolut-apple-pay

Přečtěte si takéRevolut si pospíšil a Apple Pay spustil i v Česku. Karty si již mohou přidat všichni uživateléRevolut si pospíšil a Apple Pay spustil i v Česku. Karty si již mohou přidat všichni uživatelé

Uživatelé iDokladu se tak mohou v mobilní aplikaci těšit na pokročilé vystavování faktur, což znamená například kopírování faktur, vystavování zálohových faktur či evidenci úhrad, evidenci přijatých daňových dokladů včetně příjmů na základě QR kódu nebo vystavování faktur přímo z cenových nabídek. Důležitým posunem bude také zabezpečení aplikace přes snímání obličeje či otisk prstu.

solitea2

Foto: Solitea

Sídlo společnosti Solitea stojící za službou iDoklad

V bezplatné verzi mohou uživatelé iDokladu vystavovat faktury až pěti zákazníkům. Pokud potřebují větší adresář a další služby, musí využít jeden ze tří placených tarifů. V základním tarifu za 133 korun měsíčně získají neomezený adresář i fakturaci včetně hlídání nákladů a výnosů či jednoduchou evidenci skladu a napojení na účetní software. Díky tomu odpadne nošení dokladů k účetní, protože vše je elektronicky.

Oblíbený tarif za 233 korun měsíčně přidává navíc přiznání k DPH a dani z příjmu, vedení pokladny a API až pro 500 faktur. Největší Prémiový tarif za 413 korun měsíčně je pak určen zejména pro více uživatelů a nabízí exkluzivní zákaznickou podporu.

iDoklad zároveň není jedinou službou, kterou Solitea provozuje. Patří k nim také účetní systém Money, který má v databázi přes 17 tisíc aktivních společností, e-shop na prodej softwaru a hardwaru do provozoven, včetně celých pokladen, nebo také bezplatná EET aplikace Profi Účtenka.