Legendární Walkman po 40 letech ožívá. V Hongkongu vytvořili retro kazetový přehrávač s Bluetooth

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

itsok_moodphoto_4-min

Foto: Ninm

Kazetový přehrávač It’s OK s Bluetooth

0Zobrazit komentáře

Psal se rok 1978, když přišla japonská firma Sony s přenosným hudebním přehrávačem Walkman, díky kterému mohli lidé poslouchat hudbu za pochodu. Malé zařízení, které přehrávalo kazety, způsobilo revoluci a po celém světě se prodaly stovky milionů Walkmanů. Zatímco samo Sony už svůj hudební přehrávač neprodává, jeho odkaz žije dál.

Důkazem jsou hongkongští Ninm Lab, kteří se rozhodli právě při příležitosti 40. výročí od příchodu prvního Walkmanu tento legendární přenosný hudební přehrávač oživit. A aby odpovídal dnešní době, nechybí v něm nové technologie, které by se pravděpodobně dostaly i do nových verzí, kdyby Walkman stále vyrábělo Sony.

Zůstává zároveň jedna klíčová vlastnost, která už v dnešním světě nemá příliš prostoru. Přehrávač It’s OK, jak se produkt od Ninm jmenuje, je právě na kazety, z nichž si dnes hudbu vychutnávají především milovníci retra. A na ty hongkongští tvůrci sázejí a nabízí jim moderní kazetový přehrávač s Bluetooth 5.0, díky kterému můžete poslouchat kazety bezdrátově, ať už ze sluchátek nebo reproduktorů.

itsok_moodphoto_3-min

Foto: Ninm

Kazetový přehrávač It’s OK s Bluetooth

Pokud by si však chtěli někteří skutečně zavzpomínat na poslech z walkmanu se vším všudy, nabízí It’s OK také 3,5mm jack pro připojení sluchátek s kabelem. K dokreslení celé atmosféry z 80. let poslouží i dvě tužkové baterie, které přehrávač poháněly i právě před čtyřiceti lety a stejně je tomu i v případě It’s OK.

Ninm Lab už se svým přenosným kazetovým přehrávačem slaví úspěch na Kickstarteru, kde byl za pár dní překonán původní cíl, kterým bylo vybrat téměř 13 tisíc dolarů. Stovky fanoušků hudby z kazet už přispěli více než 45 tisíci dolary (přes 1 milion korun) a přehrávač It’s OK by se měl k prvním zákazníkům dostat do konce roku.

ostrava-koncertni-hala-1

Přečtěte si takéNová koncertní hala v Ostravě dá vzpomenout na ikonické stavby v Sydney a Berlíně. Město za ni dá 1,5 miliardyNová koncertní hala v Ostravě dá vzpomenout na ikonické stavby v Sydney a Berlíně. Město za ni dá 1,5 miliardy

V prodeji je růžová, bílá nebo modrá varianta za 75 dolarů (1 700 korun), přičemž každý přehrávač obsahuje i prázdnou kazetu, na kterou můžete nahrát až hodinu záznamu. It’s OK totiž nechybí ani mikrofon právě pro nahrávání.

itsok_moodphoto_10-min

Foto: Ninm

Kazetový přehrávač It’s OK s Bluetooth

itsok_moodphoto_6-min

Foto: Ninm

Kazetový přehrávač It’s OK s Bluetooth

itsok_moodphoto_12-min

Foto: Ninm

Kazetový přehrávač It’s OK s Bluetooth