Digitální banka Revolut spouští obchodování na burze. Akcie Applu nebo Tesly koupíte přímo v aplikaci a zdarma

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

revolut-stock-trading-min

Foto: Revolut

Obchodování s akciemi v aplikaci Revolut

0Zobrazit komentáře

V únoru britský fintechový startup Revolut oznamoval, že má po celém světě čtyři miliony uživatelů. V červenci rychle rostoucí digitální banka překročila už šest milionů zákazníků a nepolevuje v představování nových funkcí. Nově do mobilní aplikace Revolutu přibývá očekávaná funkce v podobě nákupu akcií na amerických burzách.

Populární je Revolut také v Česku. Služby moderní platební aplikace, která staví zejména na výhodných převodech měn za středové kurzy, u nás využívá už 90 tisíc lidí. Od května lze i v Česku platit s Revolutem přes Apple Pay a stále více tuzemských uživatelů si objednává také prémiové karty Metal.

S placeným tarifem a kovovou kartou, kterou lze nově pořídit také například ve zlaté nebo růžově zlaté barvě, dostává zákazník několik benefitů navíc včetně cashbacku – a nově také možnost obchodování s akciemi. Právě evropští zákazníci s kartou Metal si budou moci nákup akcií vyzkoušet jako první.

revolut-metal

Foto: Revolut

Karta Revolut Metal

Revolut vypouští novou službu postupně, nejprve vybranému počtu zákazníků s kartou Metal a v příštích týdnech dorazí akcie také pro účty Standard (zdarma) a Premium (175 korun měsíčně). V principu bude služba fungovat pro všechny stejně s tím rozdílem, že nejdražší tarif Metal (300 korun měsíčně) bude mít každý měsíc největší počet obchodů zdarma.

Přímo v mobilní aplikaci Revolut půjde velmi jednoduše – podobně jako je třeba možné přispívat na dobročinné účely – nakupovat více než 300 akcií kótovaných na Newyorské burze cenných papírů (NYSE) a na burze NASDAQ (a další tituly mají přibývat). Stejně jako v případě kurzové nabídky u měn budou i ceny akcií v Revolutu aktualizovány v reálném čase a k dispozici budou také tržní statistiky.

webexpo1

Přečtěte si takéNa letošní WebExpo přijede autor neexistující restaurace, 15letý programátor i experti z Productboardu a IBMNa letošní WebExpo přijede autor neexistující restaurace, 15letý programátor i experti z Productboardu a IBM

Pro zákazníky s kartou Metal bude k dispozici měsíčně až 100 okamžitých obchodů zdarma. Až se akcie otevřou také pro nižší tarify, zákazníci s účtem Standard budou omezeni na tři obchody za měsíc zdarma a s účtem Premium na osm bezplatných obchodů. Každý obchod nad rámec měsíčního limitu pak bude zpoplatněn 1 librou (28 korun) za obchod a ročním poplatkem ve výši 0,01 %.

Nikolay-storonsky-revolut

Foto: Revolut

Spoluzakladatel Revolutu Nikolaj Storonskij

Také při nákupu akcií bude Revolut využívat své víceměnové peněženky, což znamená, že si jakoukoliv měnu nejprve převedete na dolary, za něž následně budete moci nakoupit jednotlivé akcie. Pro investování do nich, což pro Revolut zprostředkovává společnost DriveWealth, navíc není nastavena žádná minimální částka, a tak lze nakoupit akcie klidně již za 1 dolar.

„Jedná se o další velký krok na naší cestě k inkluzivnějším, inovativnějším a cenově dostupnějším finančním službám. Investování na akciovém trhu bylo pro běžné lidi nedostupné příliš dlouho, což vedlo k reálným problémům pro ty, kteří hledali způsob, jak maximálně zhodnotit své úspory,“ vysvětluje Nik Storonsky, zakladatel a CEO Revolutu.

Právě fakt, že je obchodování nízkonákladové a lze investovat již od skutečně malých částek, je pro Revolut důležitý, jelikož tím chce otevřít akciový trh úplně novým zájemcům. Navíc dvě zmíněné americké burzy jsou jen začátek. Investiční služba Revolutu má v budoucnu nabídnout také přístup na britské a evropské burzy cenných papírů, přístup k fondům obchodovaným na burze (ETF) a možnost investovat prostřednictvím akcií a podílů ISA.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym