Za špatné parkování elektrických koloběžek Lime v Praze bude nově pokuta

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

lime-kolobezky-praha

Foto: Lime

Elektrické koloběžky Lime v Praze

0Zobrazit komentáře

Elektrické koloběžky Lime dorazily do Prahy už před rokem, ale vášně stále nepřestávají vzbuzovat. Na jedné straně už na nich uživatelé po hlavním městě absolvovali stovky tisíc jízd, ale některým se stále nelíbí, že koloběžky zabírají místa na chodníku a parkují se tam, kde nemají. Americký startup proto nyní zavádí pokuty za nedodržení pravidel.

V mobilní aplikaci Lime, přes kterou si elektrickou koloběžku půjčíte, je prakticky od začátku červená zóna, která značí, že do této oblasti by člověk s koloběžkou vůbec neměl. Jenže firma až dosud porušování této zóny vůbec nepostihovala, a tak se koloběžky objevovaly i na místech, kde neměly co dělat – například na Praze 2.

birdbrno

Přečtěte si takéV Brně se objevilo 150 elektrických koloběžek Bird. Magistrát o nich nevěděl, ale provoz zvažuje i LimeV Brně se objevilo 150 elektrických koloběžek Bird. Magistrát o nich nevěděl, ale provoz zvažuje i Lime

Lime proto nově zavádí pokutu ve výši 100 korun, kterou uživateli udělí pokaždé, když koloběžku odloží v červené zóně, kde je parkování zakázáno. Pokuta bude přičtena automaticky k ceně výpůjčky a Lime si od toho slibuje, že budou mít lidé větší motivaci, zaparkovat koloběžky správně. S tím mají pomáhat i tzv. patroleři, které americký startup před časem vyslal do ulic. Patroleři dohlížejí jednak na správné parkování i rozmisťování koloběžek a také lidem vysvětlují, jak na koloběžce jezdit a jaká pravidla dodržovat.