Přes Zásilkovnu si již lidé mezi sebou poslali čtvrt milionu balíků. Nově je lze nechat doručit až domů

Peter BrejčákPeter Brejčák

simona-kijonkova-boxed3

Foto: Nguyen Duy McLavin/CzechCrunch

Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny

0Zobrazit komentáře

Přední česká technologicko-logistická společnost Zásilkovna letos představila službu Mezi námi usnadňující zasílání balíků mezi fyzickými osobami. Uživatelům stačí mobilní aplikace, pomocí které mohou jednotlivé balíky posílat v síti takzvaných Zásilkoven. Služba se podle dat firmy ujala, aplikaci si od spuštění v dubnu stáhlo více než 150 tisíc lidí a počet přepravených zásilek překonal hranici čtvrt milionu.

„Dlouhodobě se snažíme o to, abychom pomocí nových technologií usnadnili lidem život. Služba Mezi námi tyto nároky splňuje. Zákazník vyplní všechny potřebné údaje pro odeslání zásilky pohodlně kdekoliv přes mobilní aplikaci a na podacím místě Zásilkovny sdělí pouze vygenerované heslo k zásilce. Žádné fronty, žádné zbytečné formuláře,“ říká Simona Kijonková, šéfka skupiny Packeta a zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny.

Zásilkovna, která letos cílí na tržby vysoce nad miliardu korun, teď službu rozšiřuje o další novinky. Nově zákazníkům umožňuje přepravu zásilek přímo na konkrétní adresu, takzvané home delivery, a zároveň se službou Mezi námi vstupuje na první zahraniční trh – Slovensko.

simona-kijonkova2

Foto: Nguyen Duy McLavin/CzechCrunch

Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny

„Při spouštění Mezi námi v dubnu jsme říkali, že chceme plnit přání našich zákazníků a franšízantů a se službou dále expandovat a rozšiřovat ji o nové funkcionality. Naše sliby nyní plníme. Dosud ji mohli zákazníci využívat v rámci České republiky na naše výdejní místa. To se nyní zásadně mění,“ říká Ondřej Žák, výkonný ředitel Zásilkovny.

I při rozšíření služby firma klade důraz hlavně na jednoduchost celého procesu. Po stáhnutí aplikace se zákazník zaregistruje pomocí jména, telefonu a e-mailu. Při odesílání zásilky vyplní údaje o příjemci, vybere cílové výdejní místo nebo konkrétní adresu, zvolí dodatečné služby (například dobírku) a vše zaplatí kartou online. Pak stačí balík zabalit, přinést na libovolné podací místo a obsluze sdělit identifikační číslo.

Cena doručení zásilky mezi fyzickými osobami na území Česka začíná na 65 korunách (na Slovensko od 85 korun), balík přitom na nejdelší straně nemůže překročit 50 centimetrů a součet délky, šířky a výšky nesmí přesáhnout 120 centimetrů a pět kilogramů.

zasilkovna-dodavky

Foto: Zásilkovna

Dodávky Zásilkovny

Do budoucna Zásilkovna plánuje v rámci služby Mezi námi umožnit také možnost přepravy nadrozměrných zásilek a v příštím roce by se měla rozšířit na území Maďarska s návazností v dalších evropských zemích. Ve většině už přitom působí, zásilky doručuje do třiceti evropských zemí včetně Ruska.

edenred-apple-pay

Přečtěte si takéPapírovým stravenkám odzvonilo. Edenred v Česku ve velkém digitalizuje a za obědy platí mobilní stravenkou desítky tisíc lidíPapírovým stravenkám odzvonilo. Edenred v Česku ve velkém digitalizuje a za obědy platí mobilní stravenkou desítky tisíc lidí

Rozšíření služby Mezi námi přichází před nástupem Vánoc, což je nejen pro logistické společnosti jako Zásilkovna nejdůležitějším obdobím roku. Vzhledem k očekávanému meziročnímu růstu počtu přepravených zásilek o téměř sedmdesát procent na celkových 18,5 milionu firma investovala do otevření několika nových dep.

„Ve špičce se nám počet tras zvýší o zhruba 20 až 30 procent, přitom ale přepravíme třikrát až čtyřikrát více zásilek, než je mimo špičku běžné. Aktuálně otevíráme 70 nových výdejních míst týdně. Naším cílem je 2 700 až 3 000 výdejních míst v Česku do konce letošního roku,“ uvedl nedávno výkonný ředitel Zásilkovny Ondřej Žák.