Disney+ má už přes 28 milionů předplatitelů. Na podzim dorazí nový The Mandalorian i seriály od Marvelu

baby-yoda

Foto: Disney

Populární Baby Yoda ze seriálu The Mandalorian

0Zobrazit komentáře

Nadšený divák prožívá v posledních letech zlaté televizní časy. Je to především díky rozmachu streamovacích platforem, které mu přináší unikátní a často i velice kvalitní obsah. Apple+ či Disney+ jsou zcela nové vstupenky do světa plného akce, napětí, odpočinku i nekonečné zábavy. A jak dokazují výsledky za první tři měsíce fungování Disney+, o tyto služby je velký zájem.

Disney v loňském roce absolutně ovládlo filmový průmysl. Hned 8 z 10 nejvýdělečnějších filmů roku 2019 vyšlo právě z jeho produkce, a jak to tak vypadá, nezůstane jen u filmu.

Výsledky streamovací platformy Disney+, která byla spuštěna v listopadu loňského roku, naprosto překonaly očekávání analytiků. Ti odhadovali, že služby Disney+ začne předplácet přibližně 20 milionů uživatelů, ale skutečné číslo je mnohem vyšší.

disneyplus-simpsons

Foto: Disney

Na Disney+ se potkávají Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic i Simpsonovi

Bob Iger, generální ředitel Disney, oznámil, že Disney+ dosáhlo v pondělí na 28,6 milionu předplatitelů, a jak sám přiznal, toto číslo předčilo i ta největší očekávání, jaké ve firmě měli. Není se čemu divit, stále zde mluvíme o projektu, který funguje pouhé tři měsíce, byť už po prvním dni hlásil 10 milionů předplatitelů.

Jen pro zajímavost, Netflix, který funguje již 13 let, má v současné době přibližně 67 milionů uživatelů ve Spojených státech a Kanadě a dalších 100 milionů předplatitelů v zahraničí. Disney+ si tak po třech měsících získal téměř polovinu domácí základny tohoto gigantu a jednoho ze svých největších konkurentů.

S úspěchem zároveň přišlo i zvýšení tržeb. Zisk z akcií sice klesl o 17 % na 1,53 dolaru na akcii, což bylo dáno vysokými náklady na rozpohybování soustrojí jménem Disney+. Celkové tržby Disney se ale naopak dočkaly nárůstu o 36 %, na 20,9 miliardy dolarů (přibližně 480 miliard korun).

Sázka na hvězdné galaxie

A co za tak vysokou oblibou Disney+ stojí? Asi nebudeme příliš daleko od pravdy, pokud vyřkneme jméno Baby Yoda, potažmo celý seriál The Mandalorian. Právě skvělou podívanou ze světa Star Wars Disney+ odstartovalo své působení a bylo to více než dobré rozhodnutí. The Mandalorian se stal okamžitě divácky atraktivní záležitostí a důstojnou součástí celého univerza Star Wars, což tak jednoznačně neplatí pro poslední díl nejnovější trilogie.

the-mandalorian2

Foto: Disney

Seriál The Mandalorian na Disney+

Mnoho fanoušků proto netrpělivě vyhlíží druhou řadu, které bychom se měli dočkat v říjnu tohoto roku. Přesné datum však prozatím nebylo stanoveno. Mimo to druhou sérií by The Mandalorian rozhodně končit neměl, a jak Bob Iger naznačil, některé z jeho postav by dokonce mohly časem dostat svůj vlastní prostor.

filip-horky-boxed2

Přečtěte si takéFilip Horký z Livesportu: Česko pro nás není limit. Stavíme nejlepší agregátor dění a zpráv na světěFilip Horký z Livesportu: Česko pro nás není limit. Stavíme nejlepší agregátor dění a zpráv na světě

Navíc nás čekají minimálně dva další seriály z prostředí Star Wars. V prvním, již připravovaném seriálu, bude hlavní postavou dobře známý Obi-Wan Kenobi, kterého by měl opět ztvárnit Ewan McGregor. Druhý seriál se bude věnovat postavě Cassiana Andora, velitele a pilota jednotek Rebelů. Oba nové seriály jsou však otázkou o něco vzdálenější budoucnosti.

Hrdinové od Marvelu přicházejí

Pro Disney+ je ale nutné přinášet divákům atraktivní obsah permanentně a pouze The Mandalorian k tomu rozhodně stačit nebude. Disney se proto rozhodlo sáhnout po své další silné zbrani, kterou je univerzum od Marvelu. Jak prozradil spot vysílaný během Super Bowlu, svět superhrdinů nám nadělí hned tři seriály.

Již v srpnu tohoto roku by se měl na obrazovkách prostřednictvím Disney+ objevit první seriál z dílny Marvel Studios, který ponese název The Falcon and the Winter Soldier. Jak název napovídá, seriál bude sledovat příběhy postav dvou jmenovaných akčních hrdinů, ovšem hlubší zápletka prozatím zůstává skryta, stejně jako přesné datum vydání.

V prosinci tohoto roku by pak měl přijít další seriál, jménem WandaVision, který se taktéž vrátí ke starým známým. Tentokrát k postavě Visiona a Wandě Maximoff, známé také jako Scarlet Witch. A aby toho nebylo málo, v blíže nespecifikované době, nejspíše až v roce 2021, by se své seriálové adaptace měl dočkat také Loki. Dobrou zprávou je, že všechny uvedené postavy by měly být ztvárněny stejnými herci, kteří je hráli i v předchozích snímcích Marvelu. Rozhodně se tedy máme na co těšit.