Z Revolutu je banka, v Litvě spouští účty. Úvěry či kreditky chce do několika měsíců nabídnout i v Česku

Peter BrejčákPeter Brejčák

revolut-card-top

Foto: Revolut

Platební karta Revolut

0Zobrazit komentáře

Z Revolutu se s mírným zdržením oproti původnímu plánu stává oficiální evropská banka. Britský fintechový startup získal evropskou bankovní licenci už v prosinci 2018, díky čemu se mu otevřely další možnosti, jaké finanční služby může klientům poskytovat, a trhu je plánoval představit již loni.

K oficiálnímu představení Revolut Bank však nakonec došlo až dnes, kdy na základě zmiňované licence spustil možnost povýšit stávající účty na bankovní více než 300 tisíc zákazníkům v Litvě. Právě tam totiž licenci získal.

Samotný proces by neměl trvat více než několik minut a podobně jako všechny transakce probíhá přímo v mobilní aplikaci. Díky upgradu služby budou mít zákazníci své vklady chráněné do výše 100 tisíc eur, přibližně 2,7 milionu korun, což je jedna ze záruk evropských bankovních regulací.

revolut-founders-min

Foto: Revolut

Spoluzakladatelé Revolutu Vlad Jacenko a Nikolaj Storonskij

„V následujících měsících v Litvě spustíme spotřebitelské půjčky a kreditní karty. Podrobnosti si zatím necháváme pro sebe, jako vždy se však snažíme přijít na způsob, jak tyto služby přinést levněji a rychleji než tradiční banky,“ uvedl Nik Storonskij, spoluzakladatel a výkonný ředitel Revolutu.

Ve stejné době chce Revolut zpřístupnit bankovní účty také na dalších trzích ve střední a východní Evropě, mezi které tak patří i Česká republika, kde má podle posledních informací účet u Revolutu na 200 tisíc uživatelů. Kdy ale k tomuto kroku dojde, zatím není jasné. Revolut musí vše nejprve otestovat v Litvě, než začne s bankovní expanzí do dalších zemí.

Pro britský fintech je spuštění banky v Evropě dalším krokem v rámci jeho expanze. V únoru letošního roku pro naplnění tohoto cíle Revolut získal investici půl miliardy dolarů, která zároveň zvýšila jeho valuaci na 5,5 miliardy dolarů.

Kapitál získaný během posledního investičního kola (Series D) přitom kromě produktové a geografické expanze plánuje Revolut využít také na akvizice. Jak prozradil pro deník Financial Times sám šéf Revolutu Nik Storonskij, konkurenční a další firmy nabízející související služby jsou totiž často v souvislosti s pandemií koronaviru v problémech a Revolut díky tomu cítí příležitost, jak na krizi vydělat a případně některé jiné hráče koupit.

V dalších měsících se tak v Revolutu evidentně nudit nebudou.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym