Bezrealitky vyrostly o čtvrtinu na 50 milionů korun a mají připravenou miliardu na rychlý výkup nemovitostí

Peter BrejčákPeter Brejčák

hendrik-meyer-bezrealitky

Foto: Bezrealitky

Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky.cz

0Zobrazit komentáře

V začátcích loňského roku se těžko odhadovalo, co se v důsledku vládních opatřeních změní na realitním trhu. K žádnému výraznějšímu poklesu na něm ale nakonec nedošlo, což teď dokazují i data portálu Bezrealitky.cz, který se zaměřuje na přímý prodej a pronájem nemovitostí bez zprostředkovatele.

Podle zveřejněných výsledků loni firma, která operuje v Česku i na Slovensku, pronajala 47 tisíc nemovitostí, což je v meziročním srovnání o 35 % více. Za takovým nárůstem má stát zejména zájem Čechů o nájemní bydlení i nabídka obohacená o množství investičních bytů určených původně na krátkodobé pronájmy a na ní navázaná stagnace nájemních cen v Praze.

Dále Bezrealitky zajistily prodej 6 775 nemovitostí o celkové hodnotě na úrovni 32 miliard korun, z nichž bylo 5 301 bytů a 1 474 domů. Průměrná cena prodané nemovitosti na portálu překročila hranici šest milionů korun, jde tak o meziroční nárůst o 40 procent.

Rostoucí počet nájmů i prodejů se podepsal také na hospodářských výsledcích společnosti. Tržby stouply o čtvrtinu ze 40 milionů v roce 2019 na loňských 50 milionů korun. Čistý zisk Bezrealitky navýšily o třetinu, podle informací CzechCrunche tak dosáhl na téměř 20 milionů korun.

Disrupce realitního trhu

Bezrealitky vidí důvody svého růstu hlavně v digitalizaci nabízených realitních procesů, jako je například generování online smluv a jejich vzdálený podpis nebo virtuální prohlídky. Tyto služby v roce 2020 využilo dvanáctkrát více klientů než předloni.

bezrealitky

Foto: CzechCrunch

Prodej domu na portálu Bezrealitky.cz

„Loňský turbulentní rok dokázal především jedno – že náš model definitivně způsobil disrupci realitního trhu. V měsících, kdy běžné realitní služby stagnovaly a objem zprostředkovaných zakázek klesal, jsme dokázali růst a zajistit celou řadu nových zákazníků, poprvé ve větší míře i mimo naše obvyklé cílové skupiny,“ hodnotí šéf portálu Hendrik Meyer.

„Letos chceme výrazným způsobem rozšířit nabídku služeb. Naší ambicí je stát se komplexní realitní službou, která dokáže nabídnout řešení většiny potřeb vlastníků nemovitostí i těch, co bydlení hledají,“ doplňuje Meyer, který na postu ředitele zůstal i po letní změně vlastníka firmy. Původní vlastníky tehdy v transakci za vyšší desítky až nižší stovky milionů korun vyplatil Marek Rosenbaum.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Jedním z hlavních novinek pro letošní rok má být pro Bezrealitky představení doplňkových služeb pro konzervativnější klienty, a to především v oblasti prodeje nemovitostí, například ve formě poskytnutí celé prodejní transakce na klíč. Ještě zajímavější však má být spuštění služby pro výkup nemovitostí, kterou chce firma spustit v prvním čtvrtletí, přičemž má mít na tuto aktivitu vyčleněnou celou miliardu korun.

„Naším cílem bude vykoupené nemovitosti co nejrychleji vracet na trh k prodeji i pronájmu. Předpokládáme, že nemovitost dokážeme odkoupit do týdne, zároveň budeme dávat férové a plně transparentní nabídky. Při výkupu se chceme přiblížit minimálně k 90 % tržní ceny objektu,“ doplňuje Meyer. Podobnou službu loni v létě představil startup Reas, který patří do portfolia skupiny Miton.

Hvězdný inženýr nakonec za krádež dat Googlu za mříže nepůjde. Končící prezident Trump mu udělil milost

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

anthony-levandowski

Foto: Kaxelrod/Wikimedia

Expert na samořiditelná auta Anthony Levandowski

0Zobrazit komentáře

Ostře sledovaný případ hvězdného inženýra Anthonyho Levandowského, který měl strávit osmnáct měsíců za mřížemi za krádež tajných dat o samořiditelných autech, má nečekané vyvrcholení. Nejen že si čtyřicetiletý muž zatím díky pandemii nic neodseděl, ale nakonec už ani neodsedí. Dosluhující americký prezident Donald Trump mu totiž v poslední den v úřadu udělil milost.

Loňské odsouzení na 18 měsíců odnětí svobody bylo výsledkem velmi sledovaného případu, v jehož středu stál inženýr, který je považován za jednoho z největších odborníků, co se týče technologií pro samořídící auta. Anthony Levandowski působil dlouhé roky v Googlu, respektive jeho divizi Waymo, jenže když se rozhodl odejít a založit vlastní startup, vzal si s sebou i dokumenty, které neměl.

Levandowski nakonec zakotvil v Uberu, který rovněž vyvíjel autonomní vozy a jeho startup zvaný Otto koupil. A jak se ukázalo, uznávaný inženýr si při odchodu z Googlu stáhl do počítače tisíce tajných dokumentů o samořiditelných technologiích, které se pak snažil zužitkovat jinde.

„Tohle je největší krádež obchodního tajemství, jakou jsem kdy viděl,“ prohlásil loni v srpnu soudce William Alsup. „Nešlo o nic malého. Bylo to obří.“ Podrobnosti případu jsme popisovali zde. Klíčové je, že jakmile se Uber o možném prohřešku své hvězdné posily dozvěděl, propustil ji a teď se vzájemně přou o to, kdo by měl zaplatit s případem související mnohamilionové pokuty.

donald-trump

Foto: Gage Skidmore/Flickr

Americký prezident Donald Trump

Pro nejnovější vývoj celé kauzy je však zásadní to, že se loni Levandowski u soudu přiznal k jedinému případu krádeže (obviněn byl celkově ze 33), za což mu soudce vyměřil trest ve výši 18 měsíců v podobě pobytu za mřížemi. Jeho výkon se nakonec z důvodu pandemie koronaviru odložil a nakonec bude úplně smazán.

Zkušený inženýr se ocitl na dlouhém seznamu odcházejícího amerického prezidenta Donalda Trumpa, který se rozhodl udělit milost celkem 73 osobám a další sedmdesátce zmírnit tresty. V první skupině se ocitl i Anthony Levandowski, za něhož se u Trumpa přimlouvali i podnikatelé jako Peter Thiel či Palmer Luckey.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

„Soudce ho označil za ‚brilantního, průkopnického inženýra, kterého naše země potřebuje‘. Levandowski za své činy zaplatil vysokou cenu a plánuje využít svůj talent k prosazování veřejného blaha,“ uvedl k udělení milosti Bílý dům, do kterého dnes oficiálně nastupuje Joe Biden, který Trumpa porazil v prezidentských volbách.

marie-bliss

Přečtěte si takéVyrostla na pláži, dnes v Česku vyrábí oceňované šperky z mušlíJejí rodiče emigrovali do Austrálie, ona vyrostla na pláži. Dnes v Česku vyrábí oceňované šperky z mušlí

Jak upozorňuje magazín Forbes, přestože soudce William Alsup původní osmnáctiměsíční pobyt za mřížemi z důvodu probíhající pandemie odložil na neurčito, odmítl Levandowskému umožnit domácí vězení. Dalo by to prý totiž do budoucna zelenou „každému geniálnímu inženýrovi, aby kradl obchodní tajemství“ s tím, že výsledkem musí být právě pobyt ve vězení.

Vedle Levandowského udělil Donald Trump milost také například rapperovi Lil Waynovi (vlastním jménem Dwayne Michael Carter Jr.), který se loni přiznal k nedovolenému držení střelných zbraní, či Stevu Bannonovi, jenž do roku 2017 působil jako hlavní stratég samotného prezidenta.