AirMount: služba, která propojí iPhone s Macem bez použití kabelů nebo Wi-Fi

Filip HouskaFilip Houska

air

Existuje několik způsobů, jak dostat soubory do iPhonu či iPadu z Macu a naopak – bohužel většina z nich je zdlouhavá nebo funguje s problémy. Provést to lze jak pomocí kabelu, tak třeba na základě cloudových služeb nebo skrze službu AirDrop. Ovšem všechny tyto metody jsou příliš komplikované v porovnání s aplikací AirMount, novinkou z dílny startupu Tinker.

AirMount funguje na jednoduchém principu, který zbavuje uživatele povinnosti se spojovat mezi mobilním zařízením a desktopem na základě uvedených způsobů. I když AirDrop, tedy jistá varianta tradičního Bluetooth sdílení v podání Applu, funguje zpravidla velmi dobře, tak ztrácí jednu vlastnost, kterou AirMount disponuje – prohlížení vybraného obsahu z iOS zařízení přímo na Macu.

tsu copy

Přečtěte si takéSociální síť Tsu, která umožňovala reálné výdělávání peněz, kompletně ukončuje provoz

Uvedenou aplikaci je nutné nainstalovat na obě platformy a poté je spárovat. Následně se ve Finderu na desktopovém rozhraní objeví složka, kde se nachází veškerý obsah z iPhonu nebo iPadu a vedle prohlížení je možné soubory a složky editovat, promazávat a také sdílet. Pak stačí jen potvrzení vyvolané akce na daném zařízení, do kterého se obsah nahrává, a požadovaný úkol je splněn. Provádět tuto „manažerskou“ činnost je možné jak z iPhonu na Mac, tak z iPadu na iPhone a naopak.

0818_1

K tomu, aby AirMount plynule a bezproblémově fungoval, není potřeba žádné Wi-Fi či cloudové řešení. Díky použité technologii NearNet, kterou samotná společnost považuje za „magickou“, se dokáže aplikace spojit s vybraným zařízením na základě vysokorychlostního bezdrátového připojení. Celý průběh je navíc šifrovaný a chrání soukromí uživatele.

Aplikace je nabízena k bezplatnému stažení na App Store (iOS) a Mac App Store (macOS).

Rubriku Startupy podporujíjt-retina