Apple má letos představit novou generaci hodinek Apple Watch s větším displejem

Filip HouskaFilip Houska

apple-watch2-swimming
0Zobrazit komentáře

Technologická společnost Apple by letos měla výraznějším způsobem změnit vzhled svých chytrých hodinek Apple Watch. Informuje o tom uznávaný analytik s vazbami na poměrně ověřené zdroje Ming-Či Kuo, který dodává, že největší změnou bude větší displej. Očekává i vylepšený monitoring zdraví nebo lepší výdrž baterie.

Chytré hodinky Apple Watch byly poprvé odhaleny v dubnu 2015, kdy firma Tima Cooka představila dvě varianty z rozdílnou velikostí displeje – 38 nebo 42 milimetrů. I když hodinky v průběhu tří let měnily zejména po hardwarové stránce a nových softwarových funkcí, na pohled stále vypadaly stejně.

uber

Přečtěte si takéPotvrzeno. Uber prodává svůj byznys v jihovýchodní Asii konkurenční službě GrabPotvrzeno. Uber prodává svůj byznys v jihovýchodní Asii konkurenční službě Grab

To by se podle Kua, který působí v analytické společnosti KGI Securities a má zpravidla velmi dobré konexe na asijské dodavatelské řetězce, mělo na podzim letošního roku změnit. Apple má chystat nové modely, jež by měly mít až o patnáct procent větší displej oproti původním generacím. Ve výsledku by to mohlo znamenat zachování stejné velikosti těla, respektive ciferníku, ale zúžení okrajů. Podobným způsobem přistoupil i k iPhonu X.

DF052DF0-817D-49D0-80E5-B138832F82F2

Nejnovější generace Apple Watch Series 3, která má v sobě čip pro LTE

V pořadí čtvrtá generace Apple Watch (pravděpodobně nazvaná jako Series 4) by navíc měla disponovat delší výdrží baterie nebo vylepšenými funkcemi pro monitorování zdraví uživatele. Lze logicky očekávat i nárůst výkonu s ohledem na další generaci operačního systému watchOS.

Pásky by neměly být ohroženy

Jakmile tato zpráva, o které mezi prvními informoval server 9to5Mac, vyplula na povrch, majitelé stávajících modelů se začali na diskuzních fórech obávat o to, zda budou moci používat své zakoupené pásky i na nové verze. Nelze to zatím potvrdit s jistotou, ale je velmi pravděpodobné, že původní pásky, jejichž různé barevné a materiálové varianty neustále přibývají, bude do „Series 4“ možné použít a gigant z kalifornského Cupertina zachová jejich stejný styl.

4C293612-5909-4ED9-8442-1C54DE8C2E07

Aktuální jarní edice pásků pro Apple Watch

Foto: Apple Newsroom

Diskuze (0)

Novinka

Anonym