Potvrzeno. Uber prodává svůj byznys v jihovýchodní Asii konkurenční službě Grab

uber
0Zobrazit komentáře

I přes obrovské investice a snahu se Uberu ani po několika letech provozu na specifických asijských trzích nedaří. Již dříve se zbavil svého byznysu v Číně, který převzalo Didi Chuxing za 17,5% podíl, v Rusku, kde se ho ujal vyhledávač Yandex, a nyní se zbavuje také jihovýchodní Asie, kde je jeho hlavním konkurentem gigant Grab. Právě Grab má na tamním trhu po Uberu převzít všechny zákazníky.

Grab se tak spojí s existujícími službami Uberu v jihovýchodní Asii, včetně Uber Eats, které funguje v Thajsku, Singapuru nebo Malajsii. V nově spojené firmě by měl dle serveru Bloomberg Uber získat 25-30% podíl. Ani jedna ze stran prozatím akvizici nepotvrdila, dle mnoha zdrojů by se tak ovšem mělo stát tento týden, dost pravděpodobně již během dnešního dne.

mall-butovice-m

Přečtěte si takéMall.cz v Praze zavádí nový koncept prodejen. Kombinuje showroom a výdejnuMall.cz v Praze zavádí nový koncept prodejen. Kombinuje showroom a výdejnu

Největším investorem v asijském Grabu, který agreguje privátní řidiče i běžné taxíky, je japonská investiční společnost SoftBank, která nedávno získala zásadní podíl právě v Uberu. Uber byl relativně dlouhou dobu na jihovýchodním asijském trhu profitabilní, až do skandálu s odchodem CEO, sexuálním obtěžováním uvnitř společnosti a také do doby, než Grab získal 2,5 miliardy dolarů od investorů, které pomohly službu masivně rozšířit mezi běžné uživatele.

grab2

Všechny tyto kroky by měly pomoci Grabu překonat druhou největší službu v jihovýchodní Asii s názvem Go-Jek. Ta získala na financování již 2,1 miliardy dolarů a chce si ukousnout svůj díl z trhu, který by během příštích 8 let mohl vyrůst až na 25 miliard dolarů ročně.

Foto: Uber, Grab

Diskuze (0)

Novinka

Anonym