Apple podle všeho chystá zcela nový produkt, který by měl napravit reputaci rozšířené realitě

Filip HouskaFilip Houska

appleglass_1
0Zobrazit komentáře

Tim Cook, CEO Applu, se nechal nedávno veřejně slyšet s projevením svého optimismu ohledně technologie rozšířené reality, kterou jsme mohli v posledních měsících vidět například u populárních Pokémonů, a která má podle něj větší potenciál, než realita virtuální. Z jeho slov by se tedy dalo vydedukovat, že by plány na rozšíření portfolia produktů Applu mohly směřovat právě do této sféry. A vypadá to, že od dohadů nebylo daleko.

Na základě informací, se kterými přišel server Bloombergzačíná Apple s vývojem chytrých digitálních brýlí, založených právě na rozšířené realitě. Tomu nasvědčuje i objednávka speciálních typů displejů, které jsou určené pro těsný kontakt s očima. Jedná se však o malé množství, které zcela jistě nepokryje potenciální poptávku, nýbrž bude sloužit pro testování funkčnosti a konceptu jako takového.

v1_nanitsmaskot_te_cz

Přečtěte si takéČeši vytvořili interaktivní platformu, kde si každý může publikovat svůj komiksový příběhČeši vytvořili interaktivní platformu, kde si každý může publikovat svůj komiksový příběh

Pochopitelně zatím není jisté, jak by tato technologie, která by se měla dle optimistických odhadů dostat na trh v roce 2018, mohla fungovat. Dá se však předpokládat, že bude jistým způsobem zrcadlit dění na iPhonu a přenášet do „skutečného“ světa. Koncept chytrých brýlí není samozřejmě nic nového.

apple

Největší rozruch vzbudily Glass od Googlu v roce 2013, ovšem ne kvůli skvělé fungujícímu konceptu, ale proto, že si nedokázaly získat patřičnou uživatelskou základnu. Právě na uživatelský zážitek by se měla cupertinská společnost soustředit ze všeho nejvíce, což šlo evidentně Applu vždy nejlépe.

Foto: Apple

Diskuze (0)

Novinka

Anonym